Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 35. hétben vagyok, már...

A 35. hétben vagyok, már kezdem összekészíteni a kórházi csomagot. Mit vigyek be?

Figyelt kérdés
Én nagyon pizsamás vagyok.Hálóing helyett vihetek pizsit?Tudom nem praktikusabb, de a lényeg, hogy ne szóljanak érte.És a kisbabánknak?Pelus,sapka, kisruha, amibe születése után teszik azt nekünk kell vinni?Előre is köszönöm
2008. ápr. 16. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A pizsi szerintem nem igazán célszerű a kórházba, inkább hálóinget vigyél.

Ezt a cikket találtam a csomagolással kapcsolatban:

[link]


Könnyű szülést kívánok!

2008. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem szeretik a pizsit,mert a gátseb nem szellőzik rendesen,de kérdezd meg a kh-ban.Kell papucs,fürdéshez és egy a jövés menéshez.Törülköző:kéztörlő,sötét fürdőlepedő.Betét.Bugyit tegyél el,de nem biztos hogy engedik hasznlni.Piperecuccok,szoptatós melltartót,ha szeretnél.Papírok,mindenből az utolsó lelet,kiskönyv.Zokni.Tányér,pohár,evőeszköz,konyharuha. Innivaló,meg valami ennivaló.Rem nem felejtettem ki semmit,de azért kérdezd meg a szülészeten,hogy van-e valami extra kívánságuk.
2008. ápr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem rég voltam egy hetet kórházban így élőre egészült ki a kis listám, ami volt, küldöm neked:

hálóing

köntös

papucs

zokni

törölköző

bugyi

ásványvíz

wc papír

akasztós tusfürdő

fésü

gátsebkenőcs

telefon

telefontöltő

MP3 lejátszó

tányér

pohár

evőeszköz

konyharuha

szalvéta

testápoló

intim lemosó

hajszárító

hajgumi

olló

tükör

betét

zsepi

melltartó

melltartóbetét

bimbóvédőkrém

Neugranormon

fogkrém

fogkefe

fülpálcika

arckrém

sampon

körömolaj

fényképezőgép

Ale First spré

kézkrém

szappan

Persze ezt magadra szabhatod.

A babának szoktak kérni pelenkát meg popsitörlőt, de kórháza válogatja, úgyis mondják, ha be kell vitetned.

Ruhát csak azt kell majd bevinni, amiben hazaviszed.

A pizsit nem javaslom, a szülőszobán nem is lehet használni, nem engedik, még bugyi sem lehet rajtad. Utána a nőgyógyászaton nálunk nem szóltak érte, de van ahol nem szeretik, és tényleg sokkal praktikusabb a hálóing.

2008. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jah elfelejtettem, hogy igzaz nem létszükséglet, de ismerve a kórházi kosztot célszerü bevinni egy doboz vajat, szeletelt sajtot, zöldséget és gyümölcsöt, és valami nasit.

A reggeli és vacsora általában kenyér egy vékony szelet szalámival, ami magában igen száraz. De vajjal, sajtal, zöldséggel feldobva már semmi gond:-) Mi már egész otthon éreztük magunkat:-)

És valami nasi féle, ha éhes lennél, legyen mihez nyúlnod. Nápolyi, csomagolt kakaóscsiga, valami piskótás valami, ami csillapíthatja az éhséged.

Ez remélem még nem a "luxus" kategória:-)Csak miért ne tegyük kényelmesebbé azt, amit lehet:-)

2008. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodtan vigyéll pizsit! Én is azt viszek, mivel kinem állhatom a hálóinget!! Megkérdeztem és azt mondták hogy lehet! Több kismama is azt mondta azért kell a hállóing mert ha viziten a doki vizsgáll praktikusabb. Na ez szerintem hülyeség!!! A szülöszobára meg a párom egyik pólóját viszem! Az nem is rövid meg nem is hosszú. Nállunk a babónak mindent vinni kell! Ezt kórház válogatja.38 hetes kismama
2008. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!