Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP értékek mettől meddig...

Az AFP értékek mettől meddig jók? Kicsit kétségbe estem!

Figyelt kérdés

A védőnőm nem mondott semmit, csak látom, hogy be van írva a kiskönyvembe az eredménye: 18mg/l? és -0,6 MOM.

Ez alacsony? Baja lehet a babának? Ha baj lenne küldenének genetikára?

Segítsetek!!!


2008. ápr. 16. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ennyi volt,az orvosom tovább küldött Pestre,genetikára,nem kell megijedni,csinálnak egy ismételt Uh-ot( engem úgy küldött hogy itthon megcsinálta nekem a genetikát 18. héten az nagyon jó lett, de ennek ellenére menni kellett,a biztonság kedvéért.),és ha minden rendben ennyi.

Nem kell megijdened,sajnos sokunknál ilyen értékek vannak,és nincs baj,nekem is azt mondták,nem is kellett volna mennem,dehát ez a biztos.Ne félj,nem lesz baj,ez csak egy idegesítő vizsgálat,ráadásul sokmindentől függ az eredménye is, úgyhogy nyugi,járd végig az utat, de ne idegerskedj,én is úgy mentem hogy nem lesz baj,Zsófikám szépen mozog a pocimban,minden eredményem jó,miért lenne baj.Csak pozitivan.:-)

2008. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el ezt: [link]

És ne ijedj meg, semmi baja a babucidnak! Nővéremnek is alacsony volt az AFP-je, mégis egészséges babája született, aki már 1,5 éves!

Genetikai UH-on pedig megnézik a babát, és az AFP-vel együtt mondanak biztos eredményt.

2008. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ettől a vizsgálattól rettegtem! Alacsony értékem lett, és ez utal a kromoszóma rendellenességre!! A párom családjában sajnos előfordult (nem egyszer) szellemi fogyatékosság. Azt is kimutatja az uh?

De miért nem mondott semmit a védőnő?

Nagyon elkeseredtem!

2008. ápr. 16. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Van fogadott orvosod? ha nincs akkor úgyis mész mindenképp genetikára,lehet már tudod is az időpontját,és akkor elmondanak mindent,a nyaki redőd milyen lett?

Mert az is utalna rá,ha meg az jó(12.heti) akkor meg pláne nincs miért aggódni,.de persze a végére kell járni.Értelek,mert amíg át nem esel rajta könnyen mondjuk hogy nyugodj meg.Mi is úgy mentüönk a párommal,hogy megbeszéltük,nem lesz baj, de ha küldenének magzatvizviusgálatranem megyünk,nem kockáztatunk,mert minden eredményem jó lett,és a pici mozog a hasamban nap mint nap,ha pl Dowwn kóros lenne sem tudnék már lemondani róla.Ne haragudj ezt auzért írtam le,hogy tudd,megértelek,de ne érezze az a pici lény a bizonytalanságodat,nagyon szorítok,járj utána, de ne legyél előre elkeseredve.Azzal nem segítesz.(1. válaszoló)

2008. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nem minden védőnő mond el mindent sajnos,meg sokmindenhez nem is tud szólni.Tapasztalat,inkább amit tudsz orvostól kérdezz!
2008. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ne aggódj, az afp sok esetben fals eredményt mutat. A genetikai uh-n tudnak jobban utánanézni, van-e rizikó. De rengeteg kismamát megijeszt az afp alaptalanul! Azt hiszem a szellemi fogyatékosságot nem lehet kiszűrni. Mondjuk a down is részben az, de mivel testi jelei is vannak, ezért azt ki tudják, illetve az egy adott génhez kapcsolódik.
2008. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A MOM ertek 0,7 - 2,5 kozott normalis.
2008. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!