Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jár, mikor igényelhető?

Mikor jár, mikor igényelhető?

Figyelt kérdés

Családi pótlék

Anyasági támogatás

Gyes

gyed

tgyás

szülési szabadság


átolvastam mindent ezekről, de annyira béna vagyok ezekhez, hogy nem értem :(

hétköznapi nyelven leírná nekem valaki hogy mi mit jelent, mikor vehetem igénybe, és mitől függ hogy jár e?


nagyon szépen köszönöm


2012. ápr. 2. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Csp: születéstől. Apuka ballagjon be Államkincstárhoz és a szükséges formanyomtatvánnyal igényelje. Kell hozzá a születési.

Anyasági: dettó. Ehhez kell az orvosi igazolás, hogy jártál rendesen terhesség alatt dokihoz, tehát megvan a 4 vizsgálat.

Gyed: munkahely, vagy OEP. Születéstől. Feltételei vannak, mint pl 365 nap munkaviszony.

Tgyás: szülés előtt 28 nappal lehet igényelni munkahelynél, vagy OEP-nél. Feltételei vannak, lásd Gyed.

Gyes: ha nem volt munkahelyed, akkor ez szülés után jár, apuka intézze. Ha volt és Gyeden vagy, akkor a gyed lejártát követően.

Szülési szabadság: apukának jár 5 nap, születéstől, vagy ahogy ő akarja kivenni, munkahely függő, ezalatt távolléti díj jár.

2012. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tehát minden jár csak majd igényelnem kell a születést követően?
2012. ápr. 2. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha volt 2 éves folyamatos munkaviszonyod, igen. Viszont ha a munkahelyed TB kifizetőhely (nagyobb cégek általában), akkor ott kell jelentkezni az iratokkal. Érdemes a munkaügyön megkérdezned, biztosan elmondják mia módja, mikor mi igénylehető és mennyi az összege. A születési anyakönyvi kivonat is kell, arra jegyzik fel, hogy megkatad a tgyást, stb. Érdemes a helyi Önkormányzatnál is érdeklődni, mert pl. a mi kerületünkben egyszeri támogatást is adtak a kicsik születésekor, viszont ahogy hallottam, az V. kerületben pl. a startszámlához fizetnek valamennyit.
2012. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, 1 év munkaviszony és találtam itt egy cikket is neked: [link]
2012. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi nektek:)
2012. ápr. 2. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ezeken kívűl igényelhetsz olyat ha nálatok van:

kelengye támogatás ( 15 ezer ft értékű vásárlási ruha utalvány)

és rendszeres gyerekvédelmi támogatás (2 szer az első évben pár hónap különbséggel amikor születik a baba 5000 ft készpénzt adnak)

mindezt a városházán igényelheted !

2012. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tudnál nekem valamit linkelni az utobbi hozzászolásbol?
2012. ápr. 2. 17:11
 8/10 A kérdező kommentje:

Babakelengye-támogatás állapítható meg a szülő (törvényes képviselő) kérelmére, ha az újszülött első lakóhelye Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületében található, és családjában az egy főre jutó havi átlagos nettó jövedelem nem haladja az 57 000 Ft-ot.

A babakelengye-támogatás összege 40 000 Ft


ez gáz hogy csak ott van ilyen -.-

2012. ápr. 2. 17:13
 9/10 anonim ***** válasza:
jah igen, elfelejtettem hogy kötve van hogy mennyi az egy főre jutó bocsi !
2012. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
semmi gond, de a mi kerületünkben nincs ilyen :(
2012. ápr. 2. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!