Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől fáj a hasamalja, és...

Mitől fáj a hasamalja, és miért akar leszakadni a derekam?

Figyelt kérdés
17 hetes kismama vagyok, még egyszer sem éreztem ilyet! Olyan mintha tégla lenne a pocakomban, és fáj a petefészkemnél is, hasonlít a menstruációs fájdalmakhoz. A derekammal nem tudom mit kezdjek. Se állva, se ülve, se fekve nem jó. Normális dolog ez? Menjek orvoshoz, ha nem múlik el holnapig?
2008. ápr. 15. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp keresd fel vagy hívd fel az orvosod.
2008. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen kezdődtek,akkor fura, de ha kialakultak,a kkor természetes.

A hasad egyre nehezebb lesz, énis arra hasonlítottam mindig, minhta tégla lenne benne. EGyre nagyobb baba, egyre jobban érzed majd, hogy van ott valami:-)

A menseses fájdalom normális, a méh növekedését jelenti.

A derék meg lehet hogy a terhességtől fáj, bár kicsit koránkezdődött nálad. Nem lehet, hogy meghúztad, vagy megerőltetted a hátad? Hasznlhatsz gyulladáscsökkentő krémet, de ha nem múlik menj el orvoshoz.

Utána pedig tornázz, erősítsd a hátad, mert később még nagyobb gondok lesznek.

2008. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy egy kicsit sokat talpalok, mert anyukámat most műtötték és nem állhat lábra, szóval két háztartás is a nyakamban van... Lehet, hogy sok volt... Remélem semmi baj nem lesz belőle, mert nem hirtelen jött.
2008. ápr. 15. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Irány az orvos!
2008. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 hetes vagyok, és ugyan ezek a tüneteim, mintha tégla lenne a hasamban, és szúrkál a hasam alja, a derekam meg szörnyű. Én ugy tudom, ez a méh növekedése, a szalagok nyúlása, a hasban a "tégla" a baba, aki egyre nagyobb, és ugye meg kell szokni ezt a súlyt, a derékfájás pedig a megváltozott testtartás. Szerintem.

Ha van lehetőséged, próbálj meg jógázni, tornázni, és

uszni.

De előtte kérdezd meg az orvosod.

Boldog babavárást.

2008. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hasadnál azért érzed a téglát,mert meg van keményedve,jelez a szervezet hogy pihenni kéne,és összefügg a derekaddal,próbálj meg pihizni,kevesebbet vállalni,és említsd meg orvosnak is.
2008. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!