Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagypocakkal tényleg a bal...

Nagypocakkal tényleg a bal oldalon kell feküdni, mert jobb oldalon veszélyes? Miért veszélyes?

Figyelt kérdés

Persze ezt csak itt olvastam, azóta nem nagyon merek a jobb oldalamra feküdni, de háttal nem tudok, a balt meg hamar megunom, pedig sokat kellene feküdnöm.

35 hetes km.


2009. jún. 16. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt is mondják, hogy háton is veszélyes feküdni, mert romlik a baba vérellátottsága.Ez butaság. Én nagyon szeretek háton aludni, és csak így tudok elaludni is.(Teljesen egészséges babát szültem) Ha oldalra feküdtem , akkor pedig a babától tettem függővé, hogy melyik oldalra. Ha pl. a bal oldalon nem tetszett neki, akkor maradt a jobb; vagy fordítva:)

2009. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én azt nem hallottam, hogy veszélyes lenne, szerintem az hülyeség...tény, hogy a dokim nekem is a bal oldali alvást ajánlotta. Annyit mondott, hogy terhesség alatt inkább a jobb oldalra húz a méh, ezért van, hogy ott mindig jobban lehet érezni a "tehert" Én váltogatva használom, hol a jobb, hol a bal oldalamon alszom, nem is lehetne egész éjszaka csak az egyik oldalon feküdni...

34 hetes kismama

2009. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Feküdj nyugodtan bármelyik oldaladra. Én még hason is feküdtem, kb 20 párnából kiraktam egy matracot, ami "lyukas" volt a hasamnál. Mivel én hason alvó vagyok, szörnyen jól esett.
2009. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én úgy tudom,hogy ha minden rendben van a terhességgel,akkor bárhogyan lehet feküdni.

8hós baba anyukája

2009. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Igenis veszélyes.Én csak a jobb oldalamon aludtam,aminek következtében a baba elnyomta a vesémet,illetve a vese és hugyhólyag közti csövet,vesemedence gyulladásom lett.vesetágulattal,eszméletlen fájdalommal,40fokos lázzal.szülés után múlt el csak. ezenkívül több más okból (azért nem írom mert pontosan nem tudom) is igaz hogy nem szabad.
2009. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten ártalmas egyik fekvési mód sem. Azért mondják, hogy a bal oldal a jobb, mert akkor az emésztés és a keringés is jobban mőködik az anyában, mint a jobb oldalon, de azért az sem rossz. Csak a másik jobb. A babának is általában, mert a legtöbb úgy felszik, hogy a háta van baloldalon, szóval ők ilyenkor háton fekszenek. A hátonfekvés amiatt nem ajánlott annyira, mert nagyobb az eséje, hogy a baba elnyomja a köldökzsinórt, így romlik az ellátása. Ennek ellenére ismerek olyan gerincbeteg anyát, aki két babát hordott ki egész nap háton fekve, csak vécére és zuhanyozni kelhetett fel, de a babák teljesen egészségesen születtek.
2009. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
A bal oldaladon is van veséd. Én jobb oldalon alszom. Semmi bajom nincs. BAl oldalon viszont fáj. Sőt hason,és hanyatfekve is szoktam.
2009. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja ...az tuti hogy a bal oldalon is van vese,de mivel alapból jobb oldalas egy kicsit mindenkinek a méhe,ezért ajánlják a bal oldalon fekvést.Nekem a 24. héttől nem szabad jobb oldalra feküdnöm,mert már háromszor voltam kórházba vesegörccsel,mivel nyomja a méhem.A háton fekvés pedig azért nem ajánlott,mert a súly a gerincoszlopra nehezedik,különféle ereket nyom,ezzel rosszabbodik a baba vérellátása,és a tied is.

Én mindig bal oldalon alszom,a szoptatós párnát pedig a hátam mögé teszem,a térdem közé húzom a végét.Nagyon kényelmes,és nem fordulok át.

Hozzáteszem nagyon kényelmes az ágyam jó a matrac,akinek esetleg keményebb,vagy puhább ágya van,el fog zsibbadni az egy oldalon fekvéstől.

2009. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
...üdv:33 hetes kismama
2009. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
09:25-ös vagyok . 33 hetes vagyok,sokszor fulladok oldalt fekve. Az egyetlen,ami olyankor jó ( nekem ) az,ha felpolcolom magam olyan 45 fokba,és úgy félig ülve fekszem hanyatt. Kérdeztem a dokimat is erről. Azt mondta,hogy ez az egész "hogyan kell feküdni" dolog csak unatkozó kismamák találmánya. Persze,van aki valamiért nem fekhet valahogy,de problémamentes terhesség esetében mindenki úgy fekszik,ahogy akar. Üdv
2009. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!