Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38. héten visszaminősítettek...

38. héten visszaminősítettek 35. hétre uh eredményeim miatt. Befektettek a kórházba. Indokolt? (a papíromra azt írták: a baba alulfejlett)

Figyelt kérdés
BPD: 9,31 cm HC:31,2 cm AC:29,6 cm FL:6,65 cm
2009. jún. 16. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez érdekes...nem tudom ismered e ezt az oldalt : [link]


de ha ide beírod az adataidat akkor a bpd alapján 38 hetes a hc alapján 36 és csak az ac alapján 35..

én úgy tudom ezekből átlagot szoktak vonni, tehát nem a legkisebbet választják az értékek közül..

de az is lehet hogy azért "minősítettek" vissza mert nem nőtt vmeliyk érték vagy nem annyit amennyit kellett volna, így úgy tünik mintha nem lenne jól ellátva a babád. Szóval a lepény nem működik jól vagy ilyesmi...

doki nem mondott semmit ezzel kapcsolatban?

Egyébként meg az én fiamnak 38 hetesen 95ös volt a BPD je és teljesen normális volt minden szempontból

2009. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha lehetséges, hogy a baba később fogant, mint a mensiből számított idő, akkor egyáltalán nem indokolt. Nekem is mensi szerint tavaly júl 5-én kellett volna szülni, engem is befektettek volna, de nem voltam hajlandó. Ijesztgettek, hogy méhen belül el fog halni a pici. Én meg tudtam, hogy tutira később fogant, de hiába magyaráztam azt is, hogy sose volt normális ciklusom, nekem 2-3 havonta szokott megjönni, van, hogy ritkábban... magamra hallgattam, szerencsére. Mert meg akarták volna indítani a szülést (akkor most lenne egy koraszülött gyerekem). Magától bújt ki, gond nélkül, makkegészségesen, 3,8kg-al és 55cm-el. Azonnal szopizott, fejlett, szép baba volt.

A dokik szeretnének istent játszani, ez sokszor rosszabb, mint ha nem is törődnének az emberrel.

2009. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8.36-os vagyok: kimaradt, hogy 5-e helyett 29-én született a lányom.
2009. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, ez tök érdekes nálunk is ez volt hogy hiába mondtam hogy TUDOM mikor fogant, következetesen 1 héttel hamarabb meg akartak szüleszteni..egy hét késéssel 8.nap indították volna de szerencsére a kisfiam úgy döntött elindul magától.

Ezt nem értem amúgy hogy ha az ember lánya mondja is hogy TUDJA h később fogant, akkor miért nem hiszik el???

2009. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az értékek alapján valóban kisebb a babád az átlagos mérettől, de nem értem, hogy ezt mért csak most vették észre...? 30-32 hetes vizsgálaton nem mondtak semmit? Érdekes a dolog... Nekem mindig nagyobbnak látták UH-n a bébit az átlagnál. 32 hetesen 90% súly/centil eredményünk lett és 84 mm BPD-nk. Nekem furcsának tűnik, hogy befektettek csupán az értékek miatt. Minden baba más és más, van aki 2600 g-mal és van aki 4200 g-mal születik a kiírt időre, szóval az UH-n mért értékekből a terhesség vége felé már nem nagyon lehet következtetni a terhességi korra. Minden képen kérdezz rá a dokidnál, hogy nem társul e az értékekhez valami egyéb is? pl: érett méhlepény, rossz áramlás stb? Mert az lehet, hogy meszes lepény miatt nem jut elég tápanyaghoz a baba és azért lettek ilyen eredményeid. Mondjuk nekem is azt mondták már 32 hetesen, hogy meszes a lepényem, mégis elég nagy a babám és a doki azt mondta amíg jó az áramlás addig nem kell aggódni. Minden esetre szerintem kérj Flow vizsgálatot, biztos ami biztos.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj. A kórházban jó helyen vagy, ha netán valamit észre vesznek egyből tudnak lépni.

2009. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy fogad el, az amit az orvos mondott. Az ilyen lemaradásnak a legtöbbször tényleg az az oka, hogy a lepény már nem megfelelően működik és ezért nem tudja megfelelően táplálni a babát. Tehát ilyenkor jobb ha kórházba vagy, illetve a 38. héten már a babát akkor sem fenyegeti semmilyen veszély, ha most megszületik. A fogamzási idő miatt lemaradás számomra nem igazán életszerű, annak nem a 28. héten jelentkezik az első jele. (olyankor egész terhesség alatt kisebb a baba mint a terhesség kora szerinti számítás)
2009. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiamnak a combcsont volt rövid, 40. héten 65 mm. Azt mondták, rövid baba lesz, meg kicsi, erre másnap megszületett 4500 grammal, 57 centivel. A doki csak lesett, gondolhatod. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, az uh sem mindig pontos. Ebben a korban meg már amúgy sem tudják őket pontosan mérni. Ne aggódj, a babád tudja, mikor kell indulnia. A kórháztól ne félj, jó kezekben leszel. És nézd a jó oldalát, nem kell kapkodni, ha beindul a szülés:) Bízz magadban és a babádban és minden rendben lesz! Üdv 7 hós kisfiú anyukája.
2009. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

ezt az oldalt nézted már????

szinte az összes adatod 38.heti!

egyik csak 37hetes.

én is 38.heti,babóm feje 89es,a bpd.

nem tudok mit tenni,remélem egészséges!!!!

bal és jobboldali érték gondolom a határ ezen az oldalon.

2009. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!