Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol találok a neten komplett...

Hol találok a neten komplett diétás menüsort terhességi cukros kismamáknak?

Figyelt kérdés
Ma voltam cukorterhelésen, az éhgyomri is magas volt már, 5,7, a cukros lötty utáni meg 9,5. Van olyan oldal, ahol komplett menüsorok vannak esetleg receptekkel, szénhidrát mennyiségekkel?
2009. jún. 15. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

az éhgyomri 5,7 az nem magas! bár nekem is annyi lenne.

a 9,5 az magas.

egy ilyen menüsort ha találsz, oszd meg velem is légyszi!

magamnak állítom össze naponta a diétás étrendet, de nem könnyű

2009. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem küldtek el dietetikai tanácsadásra. Nekem mennem kellett, ott kaptam néhány tájékoztatót, ami sokat segített. 160 g-mos diétán voltam, ezt leírom ide, háta segít. De ha még érdekel a többi tájékoztató is, akkor írj privit szívesen elküldöm neked.


Terhes kismamák részére: 160 g szénhidrát napi elosztása:


Reggeli: 6-7 óra (30 g szénhidrát)

1 db zsemle vagy 6 dkg kenyér (lehetőleg félbarna, vagy barna kenyér) vagy 1 db kifli

A kenyeret/zsemlét vékonyan megkenheti (light) margarinnal, esetleg vajjal.

Fogyaszthat mellé: sovány felvágottat, kockasajtot, sovány sajtot, körözöttet, tojást. Folyadékként teát lehet hozzá inni, keserűen vagy édesítővel


Tízórai: 10:00 óra (20 g szénhidrát)

¾ zsemle vagy ¾ db kifli, vagy 2 dl kefír/joghurt/aludttej + ¼ zsemle v. 2 db abonett vagy 3 db korpovit keksz vagy 1 doboz diétás gyümijoghurt +2 abonett, vagy 4 abonett vagy 6 db korpovit keksz vagy 20 dkg alma/narancs (1 köepes alma) + 1 db abonett vagy 2 korpovit keksz


Ebéd: 12-13 óra (50 g szénhidrát)

A levesbe csak kevés tésztát tegyen (1 lapos evőkanállal). Minél gyakrabban fogyasszon főzeléket, csak kevés liszttel sürítsen, híg főzeléket készíts (ne álljon meg benne a kanál) (Egy adag főzelék=a tányér alsó pereméig merve) Tökfőzelék, zöldbab, kelkábposzta (burgonya nélkül) mellé ½ db zsemle. Burgonyát tartalmazó főzelék mellé ne fogyassz pékárut (mert a burgonyának önmagában is elég magas a szénhidráttartalma) Burgonyából 20 dkg-nyit fogyaszthatsz el egy étkezésre (kb. 6 evőkanál a sós vízben főtt, kockázott burgonyából)

Rizsből 50gramot fogyaszthatsz egy étkezésre: hetente 1x, kb. 5 ek főtt risz

Tésztából is 50 grammot ehetsz hetente 1x, kb. 3 ek főtt tészta


Uzsonna: 15-16:00 (20g szénhidrát)

Lásd tízórainál


Vacsora: 18-19:00 (30 g szénhidrát)

¾ zsemle v. 4 dkg kenyér +2 dl tej

Vagy 1 db zsemle vagy 6 dkg kenyér, tea


Utóvacsora: 21-22:00 (10 g szénhidrát)

¼ zsemle, vagy 2 db abonett vagy 3 korpovit keksz vagy 1 rizses hamlett.

Tejet, gyümit utóvacsorára ne fogyasszon.

2009. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elküldtek dietetikushoz, de csak szerda délután megyek hozzá, addig pedig enni kell valamit. :) Kaptam egy tájékoztatót, pár kajavariációval, csak gondoltam hátha van valakinek komplett menüsora. Az éhgyomrira meg annyit mondott, hogy 5,5 fölött konzultálni kell a dokival, hogy meg lehet-e egyeltalán csinálni a terheléses vizsgálatot. Hát megcsinálták. :(
2009. jún. 15. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:
2009. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon hasznosak voltak, köszönöm szépen.
2009. jún. 15. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!