Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad májat enni terhesség...

Szabad májat enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze h szabad :) Nekem a védőnőm kifejezetten ajánlotta. 22hkm
2012. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Akkor nem tudom! Engem kifejezetten tiltottak a májtól!

25 hkm

2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ajánlották, sőt, mikor vérszegény lettem, a férjem előírta! :) (Ő orvos.)


33 hetes km

2012. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak azt ettem, azt kívántam. Párom néha már megőrült a máj mizériámtól :DD


Most a lányom is odavan érte.. jobban eszi, mint a csirkét!

2012. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor én miért nem ehettem, ehetek?
2012. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.

Hát ezt mi honnan tudjuk? :) Mert nyilván valakiben még tartotta magát a nagyanyáink korabeli hiedelem, hogy terhesen árt az állatok mája, és ezt át is adta neked. Ugyanannyit árt, mint nem terhesen, van aki szerint akkor sem szabad enni. Mivel baktériumokról csak nyersen beszélhetnénk benne, az meg, hogy méregtelenítő szerv egy hozzáértőnek pontosan annyit jelent, hogy egy méregtelenítő szerv - semmilyen veszélyt nem hordoz, semmit nem jelent.


De neten is elég beírni a keresőbe, az első találat pl.:


Kérdés:

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem szabad máj, ill. májkészítményeket fogyasztani terhesség alatt?

Válasz:

Érdekes amit kérdez, nem tudom, hogy hol olvasta ezt az információt, ami szerintem egyébként nem is igaz. Általánosságban vannak a májfogyasztásnak ellenzői, amiatt, hogy a máj a szervezet méregtelenítő szerve. Ugyanakkor számos kórképben például kifejezetten ajánlották a májfogyasztást, illetve a májkészítményeket. Én azt hiszem, hogy semmi indoka nincs annak, hogy a kismamákat eltiltsuk a májtól. Mondom ezt egyébként annak ellenére, hogy én magam nem eszem májat, de nem azért mert olyan egészségtelennek gondolnám!

Dr. Ács Nándor

2012. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szabad. A csirkemáj ráadásul nagyon jó folsav-forrás. Csirkemájat eszem, a disznómáj nekem nagyon kemény kaja, azok a nagy erek benne... fúúúj.
2012. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

ÁÁÁ nem!! Semmi egészséges ételt nem szabad fogyasztani!! Csak a mesterségesen előállított vitaminokat, de azt jó sokat :) Most komolyan!!! :)

Bocs, bocs, bocs, tudom paraszt vagyok, pontozzatok le!!

2012. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Ismét harmadik vagyok. Paraszt abszolút nem vagy, de olyan butaság erre a mesterségesen előállított vitamin dologra hivatkozni... Hogyan lehetne természetes forrásokból dozírozni mondjuk a folsavat? Vagy szerinted mondjuk a napi C, D, B vitamin szükséglet kielégítéséhez mennyi ezeket tartalmazó táplálékot kéne enni...?:)) Ugyan már... :)
2012. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na igen… de régen a nagyszüleink/ szüleink sem szedtek vitaminokat.
2021. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!