Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El tudná valaki mondani...

El tudná valaki mondani egyszerűen a babakötvény lényegét? Igényelni kell és egyszeri juttatás a baba születése után? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a gyerek 18 éves kora után felvehető támogatás


[link]

2009. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kapni fogtok egy levelet arról, hogy kapta a babád ezt az összeget. Ebben a levélben lesz a baba adószáma is, ezt jó, ha felírod magadnak, mert kellhet máshová is (mi pl. Fundamentát kötöttünk a kislányunknak, ahhoz kellett ez a szám.) Nem kell igényelni. Ezt a Magyar Államkincstár adja és a gyerek 18 éves korában lehet felvenni, kamatozik.

Lehet ezen összeget úgy is felhasználni, hogy elhelyezitek egy általatok választott bankban start, vagy baba vagy nem tudom még milyen néven futó számlán. Itt az a különbség, hogy ehhez az összeghez havonta fizethettek egy általatok választott összeget még pluszban, amihez összegtől függően még, ha jól tudom, max. 6000 Ft állami támogatást is kaphattok, de erre már nem emlékszem pontosan. Adnak egy bizonyos kamatot is rá, bár nem túl magasat. Általában úgy reklámozzák a bankok, hogy az első évben ingyenes a számlavezetési díj, bár - gondolom- a többi 17 évben már nem az. Ha az Államkincstárnál hagyod, ott ingyenes végig, ha jól tudom.

(Mi úgy döntöttünk, hogy az Államkincstárnál hagyjuk, mivel nem akartunk hozzátenni havonta x összeget, amit erre szántunk, azt a Fundamentába fizetjük, arra évi akár 72 ezer is lehet a támogatás + egy kis kamat is, ha a max. összeget választod.)

2009. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megvilágosítást :D
2009. jún. 14. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!