Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel tudnám helyettesíteni a...

Mivel tudnám helyettesíteni a cigaretta hiányát?

Figyelt kérdés
Terhesség elött dohányoztam.Általában 2napig elég volt egy doboz cigi.Most viszont,hogy terhes vagyok leraktam,de félek,hogy kisértésbe esem és elszívok egyet.Mivel tudnám helyettesíteni,hogy ne legyen inger?
2008. ápr. 14. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztosan lesz egy darabig,hisz nem könnyű egyik napról a másikra lerakni.De én azt tudnám javasolni neked,hogy próbáld meg amikor érzed hogy nagyon kellene egy cigi,egyél helyette egy gyümölcsöt,vagy valamivel jutalmazd meg magad,és a legfontosabb,gondolj mindig a babára.

Nekem a párom nagy dohányos volt,és most hagyta el a cigit,csak a babáért.Neked annyival künnyebb lehet hogy tudod hogy benned van,meg ha érzed a mozgását pláne tudod hogy kiért teszed. Sikerülni fog,kitartás,és adj időt magadnk hozzá.Boldog babavárást!

2008. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok ezzel. Nekem bejöt a málnaízű cukorka, meg sok vizet ittam. Mihelyst jött az inger bekeptam egy cukrot. Azóta 1x vétkeztem. De ha szerencséd van, akkor hányingered lesz még a gondolatától is.
2008. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. ápr. 14. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos,én a hetedik hétig dohányoztam,akkor derült ki hogy baba van.Igazából mikor jöttek a rosszullétek eszembe sem jutot rágyújtani.Azóta sem.Egyszerűen akaraterő.Nem kell rágondolni.

Sőt,engem kifejezetten zavar,ha valaki a közelemben dohányzik.A hétvégén már apósékra is ráparancsoltam,hogy az unokájuk érdekében ne dohányozzanak mellettem.

Elég furán hangzik,de majd ha eljutsz oda,hogy úgy érzed magad mint akinek belehánytak a gyomrába rájössz.

2008. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy idő után nem fog hiányozni. Azok a kismamák, akik a terhességet végigdohányozzák, nem is akarják letenni a cigit. Még akkor sem, ha rosszul vannak tőle.

Kitartás:-) A baba legyen az első.

2008. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki:

Igyál meg napi 4 liter vizet!

Tudom, hogy nem egyszerű, de a víz méregtelenít, így gyorsabban kiüríti a szervezeted a még benne lévő nikotint. Ha pedig már kiürítette, nem fog annyira hiányozni.

Kitartást!

2008. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz lesz ez betartani.De megfogattam csak akkor teszem le a cigit ha terhes vagyok.Nem is gondoltam,hogy ez ilyen nehéz is lesz
2008. ápr. 15. 07:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon nehéz ez a cigi dolog. Én tegnap éjjel is azt álmodtam, hogy elszívtam 2 szál cigit. Most 29 hetes vagyok és kb.12-15 hetes voltam amikor találtam otthon a fiókban egy doboz cigit. Aztán minden nap elszívtam 1 szálat titokban 2 részletben és nagy lelkiismeret furdalások közepette. Utána azt hiszem, hogy a 20.-ik héten kiderült, hogy a köldökzsinórban csak 2 ér fut a 3 helyett. 1% esély van, hogy valami baja lesz a babának. Azonnal összetörtem az összes cigit és kidobtam. Előtte sem és azóta sem gyújtottam rá. Persze magamat hibáztatom pedig a doki szerint nem valószínű, hogy ezért van.

Csak azért írtam le, hogy még jobban elvegyem a kedved. Gondolj arra, hogy ez a 9 hónap milyen kevés egy élethez képest. Ha ezt most kibírod (akaraterő)még 30-40 évig is cigizhetsz...Én is erre gondolok mindig és arra, hogy egészséges legyen a babám.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!