Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a szegedi női klinika?...

Milyen a szegedi női klinika? Szült már ott vki? Milyen fajta szobák vannak? Milyen a segítségadás, felkészítés, dokik?

Figyelt kérdés
Én nem szegedi vagyok,(70 km-re) de szeretnék itt szülni, de mivel nem ide járok védőnőhöz sem, így lemaradok a lehetséges kórházlátogatásokról, felkészítésekről. Akinek van tapasztalata írjon.

2012. márc. 23. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia


Én a kisfiamat itt szültem, Szegeden. Most a másodikat is itt fogom.


A klinika tiszta, rendezett. Az a szoba, ahol én voltam 3 ágyas volt, bár lehet kérni magánszobát (nem tudom mennyi meg hogy, de ott külön fürdő is van és WC). Minden nap takarították (felmosás, szellőztetés, új ágynemű). A nővérek nagyon kedvesek voltak, mindig mindenben segítettek (új ágynemű, ha napközben véres vagy tejes lett, mindig kaptam hálóinget is, ha kértem). A csecsemősök nagyon értik a dolgukat, kedvesek és szépen beszélnek veled is és a babával is. Van az osztályon védőnő is, hozzá is lehet fordulni bátra.


A dokikakat annyira nem ismerem, emrt nekem már az elsőnél is fogadott orvosom volt és most is nála fogok szülni. A szülésznők is aranyosak voltak, amíg a mienk nem ért oda. Nálunk apás szülés volt, a szülöszoba nagyon rendezett és szép, hangulatos.


Ha van még kérdésed szívesen megírom. Hova jársz kötelező vizsgálatokra?

2012. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oda járok Uh-ra, de az apróbb vizsgálatokat a helyi nőgyógyin végeztetem. A dokim is szegedi, de sajnos múltkor közölte, hogy nem vállal már szülést, de majd javasol vkit.Én eléggé a veszélyeztett kategóriába tartozom, ez a baba is egy csoda, így 4 év után, szóval engem nagyon érdekelne, hogy ilyen esetben, menni idővel előtte fektetnek be, s a férjem, hol tud aludni majd, ha odakerülök a bizonyos napon, mert ő is apás szülés szeretne, s ő tőlünk még 40km-re jár el dolgozni, s nem akar lemaradni. Köszi az eddigieket is.
2012. márc. 23. 11:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen vannak magán szobák, azok 10000 ft/éj de sajnos hónapokkal előre kell lefoglalni mert annyira kapósak. Én is ott fogok szülni áprilisban. Már feküdtem bent, visszatartásra. Végül is nincsenek rossz élményeim tiszta az biztos :) van egy-két nővérke, szülésznő aki nem a legkedvesebb, de hát mindenkinek lehet rossz napja...:( Nekem nincs fogadott dokim, de hallottam hogy akinek nincs azzal is ugyan olyan kedvesen bánnak mint akinek van. Bár olyat is hallottam, hogy orvosa válogatja. Mikor fogsz szülni? Én szegedtől 40 km-re lakom de én is ott fogok szülni

36 hetes kismami :)

2012. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én szeptember közepe felé szülök. Az apás szülés hogyan zajlik? Nem ájul el? S mi van, ha igen? :)
2012. márc. 24. 16:53
 5/11 anonim válasza:
Szia! A szegedi női klinikáról csak pozitív véleményem van és mindenkinek ajánlani tudom, hogy ott szüljön. Én az első gyermekemet sajnos Székesfehérváron szültem, de nem javasolom azoknak, akik problémás szülés előtt állnak. Az enyémről előre nem tudtuk, hogy problémás lesz, és megszívta a gyermekem. Otthon elfolyt kb 2 liter magzatvíz és ehhez képest 15 óra múlva kaptam oxytocynt és a 23. órában szültem. Olyan nagy fertőzést kapott a kislányom (akit túlhordtam 1 héttel, és 3,7 kg volt), hogy 10 napig kezelték, nem láthattam csak 3 óránként 20 percet, éjjel nem, és hagyták egész nap sírni, amikor hazavittem, két hónapos koráig ordított, amikor pelenkáztam, mert attól félt, hogy bántom, esetleg megszúrom, mert minden nap infúziót kapott a koponyájába, amire még emlékszik, mert a mai napig fél a hajmosástól. A második gyermekemet Szegeden szültem, Dr. Atif Iskandernél, és szuper doki! Nagyon odafigyel, precíz, és nem csak a saját betegeivel kedves, hanem mindenkire figyel és szakmailag jobbat nem ismerek nála. Látszik rajta, hogy tiszteli a nőket. Ajánlom mindenkinek Szegedet!!!
2012. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Atif dokit én is ajánlani tudom :D volt szerencsém hozzá :) szegény picit töri a magyart de nagyon érti a dolgát :)
2012. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia


Az első vagyok!


Nálunk apás szülés volt és nem bánta meg egyikünk sem!! Egy élény volt! Szó szerint végig nevettük az egész szülést (kaptam EDA-t, így nem éreztem a fájásokat). A férjem vágta el a köldökzsinórt. Nagyon nagyon jó volt és az orvosunk valamint a szülésznőnk is mindenben támogattak.

2012. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szegedet én is csak ajánlani tudom. Majdnem Kalocsán szültem, de szerencsére időben észbe kaptam (28. héten), hogy mit is keresek én itt. Szegeden minden orvos kedves volt és az ápolónők is. Nekem 1 ágyas szobám volt, nagyon kényelmes volt a saját fürdőszoba. És itt bármikor bent lehettek a látogatók, nem szóltak érte. A csecsemősök is kedvesek voltak, pedig eléggé túlterheltek szerintem. Az orvosom Dr. Katona Renáta és Dr. Szabó Kornél volt, mindkettőről csak a legjobbakat tudom mondani. És a szülésznőm Deákné Incike is egy angyal volt.
2012. máj. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. A doki akihez járok, már nem vállal szülést, de már van 1-2 nevem, meg azt mondta ő is ajánl vkit. Most vagyok a 22. héten és remélem a következő UH-kor még nem késő választani, de már azon is gondolkodtam mi van , ha nem is választok konkrét dokit, mert hát sok a jó doki.Pénzt adtál vkinek kb. mennyit?
2012. máj. 22. 08:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Meg lett végül a dokid? Kit választottál?

36hkm

2012. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!