Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként kirúghatnak?

Kismamaként kirúghatnak?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok, de jelenleg 3 hét táppénzre küldtek, mert volt egy kis barnázásom, és korábban egy vetélésem.

A főnökömnek muszáj lesz elmondanom, hogy miért vagyok táppénzen, mert a 3 hét az sok, nem tudom náthára fogni.

Félek, ha visszamegyek táppénzről, akkor valami okkal elküldenek majd. Megtehetik??


2012. márc. 12. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem, a terhesség alatt automatikusan védve vagy a kirúgástól.
2012. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok, az még lemaradt az előbb, hogy a terhes kiskönyvet mindenképpen kérd ki ezalatt a három hét alatt a védőnőtől,és akkor ezzel bizonyítod is a munkahelyed felé a várandósságot. Ehhez a nőgyógyász ad igazolást, amivel mehetsz majd a védőnőhöz.
2012. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Várom már nagyon, hogy kapjak kis könyvet (végülis akkor leszek hivatalosan is kismama). Jövő hét csütörtökön megyek az orvosomhoz, remélem mondani fogja, hogy bejelentkezhetek a terhesgondozóba.

2012. márc. 12. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem egészen... a 91. naptól vagy védett, amiről az igazolást a nőgyógyász állítja ki.


Ha reális esély van rá, hogy kirúgnak, mondd azt, hogy erős vírust kaptál el.

2012. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos megváltoztatták a törvényt és így már nem védi semmi a kismamákat a kirúgástól. Már két ismerősöm is elvesztette a várandóssága alatt a munkáját. Bár mindkettőjüknek b*nkó főnöke volt...
2012. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kafa!! :( Nem tudom mi tévő legyek...
2012. márc. 12. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos már nincs olyan, mint régebben, hogy védték a kismamákat. Simán kirúghatnak, csak az ok nem az lesz, hogy terhes vagy, hanem pl. nem végzed megfelelően a munkád.
2012. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem változott semmi, rendes felmondással nem rúghatnak ki. A renkivülit meg meg kell indokolni. Nem csak a 91.naptól vagy védett, hanem az elejétől. Ha jól rémlik annyi változott, hogy régen, ha kiderült, hogy amikor elküldtek már terhes voltál, de még nem tudtál róla vissza kellett vegyenek. Ez szűnt meg. Azért nézz utána, mert én is egy cikket olvastam ezzel kapcsolatban nemrég, tehát nem vagyok szakértő.
2012. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!