Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj rövidülés a 25....

Méhszáj rövidülés a 25. hétben nagy baj?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál és ott megijesztett egy picit, mert azt mondta a méhszájam rövid, ami még ilyenkor korai lenne. Nekem ez az első terhességem, sok mindenben tanácstalan és bizonytalan vagyok. A doki azt mondta próbáljak meg többet pihenni. Nem tudom, hogy nagyon komolyan vegyem-e és menjek táppénzre (mert lehet még ki is nyílik a méhszájam), vagy nyugodjak meg és dolgozzam nyugodtan (ülőmunka) még egy darabig?
2009. jún. 10. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyire rövidült meg mostanra?? Mennyi az értéked most?? 2000??? vagy mennyi? 30 hetes km
2009. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

értéket nem mondott

mondta, hogy lehet itt megáll a dolog és nem lesz semmi baj, de az is lehet, hogy folytatódik

igyekszem többet pihenni, mert eddig ezt tényleg nem tettem meg

2009. jún. 10. 10:12
 3/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok! De a kis könyvbe be szokták írni neked nem írta be? Amúgy nekem 15 hetes korom óta 2000 az értékem. De belefér. Lehet neked is csak ennyi és nincs baj:)!
2009. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
biztos beleírta, csak nem néztem meg, mert néha már a nevem is elfelejtem, majd otthon megnézem, köszönöm
2009. jún. 10. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem a 13. héttől 2000 az értékem, tehát rövidült a méhnyak.Erre nem mondott semmit a doki.Aztán a 21. hétre már csak 1.5100 lett az érték, tehát tovább rövidült és még ki is nyíltam.Na akkor szólt hogy több pihenés, fekvés.

Most vagyok 28 hetes, de eddig még minden rendben, igaz alig alig csinálok valamit, minél kevesebbet vagyok talpon.

Remélhetőleg nem romlik tovább a helyzet.

2009. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon izgulsz emiatt, akkor lehet jobb lenne elmenni táppénzre 2 hétre (ha ez megoldható a munkahelyeden és utánna még mindig visszamehetsz ha nincs rosszabbodás). Ez nem fog csodákat tenni, de azért segíthet a pihenés. Tényleg lehet itt megáll, de lehet még pihenés mellett is tovább rövidül (sajnos erre nincs állandó érték és mindenkinek egyéni).
2009. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél változó. nekem elég pörgős a munkahelyem és a 25. hétig dolgoztam. Azóta itthon vagyok, de gyakorlatilag állandó jövés-menésben vagyok, van, hogy egyhuzamban 2,5-3 órán keresztül csak megyek egyik helyről a másikra és le sem ülök közben. Szerencsére ezek mellett még mindig 3000 az értékem (tegnap nézte doki)

Azért ha Te úgy érzed, akkor mindenképpen pihenj, ártani nem fog, az tuti!

szia: 33 hetes kismama

2009. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 24. héten rövidült meg 2000-re, a 28. héten kinyílt a külső (2100), a 34-en 2110 volt, a 35. héten 2111. A 37. héten 2222, így mentem szülni. Aztán kiderült, hogy a 37. hét még csak a 35. volt a rendszertelen ciklusom miatt rosszul számolták ki a szülés várható időpontját. Szóval 2 hetet vissza kell számolni, így nekem a 22. héten rövidült meg a méhszájam és a 35. hétre szültem meg. Én azt tanácsolom, hogy ne érdekeljen a munka, menj táppénzre, pihenj minél többet, nehogy úgy járj, mint én és a te babád is a koraszülött intenzíven kössön ki és neked úgy kelljen bejárkálni hozzá, mert téged nem fogadnak abban a kórházban, ahol van intenzív osztály korababáknak! Én egyetemista vagyok, szülés előtt 2 nappal még bent voltam az egyetemen, sose maradtam otthon. Tényleg pihenj, nehogy elkezdj nyílni, maradj otthon, max boltba menjél és főzni is csak instant kajákat főzzél! Nem szabad ülnöd se nagyon, hanem feküdj sokat! Komolyan mondom, most a babád a legfontosabb! Mérlegeld a lehetőségeket! Nagyon vigyázz magatokra! Jó egészséget kívánok!
2009. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért az "instant kajákat főzzél" tanácsot (előző válaszoló írta) ne fogadd meg!!! Egy kismamának nem porlevesre, zacskós krumplipürére, meg mirelit zöldségre van szüksége! Azt a babát friss zöldséggel, gyümölccsel kell nyomni és hetente legalább 1-2 alkalommal valami husis étellel (lehetőleg nem hipermarketből, hanem baromfiboltból)

Én is itthon pihenek, és nem mondhatnám, hogy konyhatündér vagyok, de azért a pihenés mellett belefér, hogy az ember lemegy a kispiacra, boltba és utána főz valami fincsit, egészségeset, táplálót!

Üdv: 33 hetes kismama

2009. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kettővel ezelőtti válasz írója vagyok. Én még "porlevest" is ritkán ettem, nemhogy "rendes" kajákat. A férjemet nem igazán érdekelte, mit eszek és miből veszek magamnak kaját (egyetemista vagyok, nincs keresetem). Az egészségtelen étkezésem ellenére egészséges babám született (a tüdőéretlenség és a fertőzések, amiket a kórházban szedett össze, nem ettől volt).
2009. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!