Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szamoljak nekem a tgyast?...

Hogy szamoljak nekem a tgyast? Kicsit bonyolult a helyzet.

Figyelt kérdés

Egy evet dolgoztam minimalbere. (papiron). Mikor megtudtam, hogy jon a baba, megszakitottuk a munkaviszonyom, es egy honap szunet utan papiron masik ceghez kerultem brutto 140-re, igy magas lesz a tgyas elvileg. Azert kellett megszakitani, mert igy nem a megelozo evet nezik, ami nekem minimalber volt. Most el szeretnek menni tappenzre, de a "megszakitas" miatt 2 honap munkaviszony van ennel a cegnel. Eloszor is elmehetek tappenzre, masodszor a tappenzbol szamoljak majd a tgyast?

Koszonom!


2008. ápr. 11. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
táppénzre csak akkor mehetsz ha határozatlan a mukka viszonyod ez biztos.én is megkérdeztem.hát ne hari a többiben nem tudok segiteni.de itt egyéb kérdések pontba találhatsz választ is .
2008. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!ha határozott a munkaviszonyod akkor is elmehetsz passzív táppénzre-ez 45 nap,utánna meg elmehetsz álláskeresési támogatásra(munkanélküli)

Én úgy jártam,hogy az előző munkahelyemen,kb 1.5évet voltam papíron75ttel bejelentve,aztán felmondtam és90en voltam egy hónapig ahhonnan elbocsájtottak,ekkor 40nap passzív táppénzen voltam,majd dolgozom most 3.5hónapja(27hetesen)most jár le a határozottam,nem hosszabítanak-,de elmehetek újra passzív táppénzre ,mert 3hónap után lehet újra,45napra és utánna megyek álláskeresésire.Nekem a tb-nél azt mondták mindenképpen az előző évet veszik figyelembe a 75ezer bruttot,namost nekem a táppénz,kb 36-40ezer volt,kb ennyit is fogok kapni gyeden én így számolom,mert a 70%a nettonak a gyed is,meg a táppénz is.Viszont nekem azt mondták a tb-nél,hogy csak akkor kapok tgyást és gyedet ha nem szakad meg a munkaviszony,ill. a bejelentettség..ez pár napnál nem mérvadó,de egy hónap már az,mert nem vagy biztosított.

És csak akkor kapsz tgyást meg gyedet ha a szüléskor is az vagy,a munkanélküli annak számít ,úgyhogy mindenképp menj el rá,ha nincs más lehetőséged ,de a passzív táppénzt használd ki.Amúgy én bementem egy tb kirendeltségre,nem a fővárosira egy mellék kirendeltségre és kb fél óra alatt kiokítottak a helyzetemmel kapcsolatban.Szerintem neked is ezt lenne a legyegyszerűbb.Ami fonti még,hogy a passzív táppénzhez kell egy olyan papírt kérned a munkáltatótól,hogy foglalkoztatói igazolás táppénz igényléséhez-nekem ezt könyvelő mondta,alig akarták kiadni,de muszáj nekik,mert alanyi jogon jár!!!És a tb-nél rögtön ezzel kezdték,úgyhogy ezt ne felejtd el,akkor is kell,hogy adjon ha megszünik a munkaviszonyod,csak akkor azt írja rá,hogy ettől eddig voltál ott alaklmazásba.remélem segítette.27hetes kismami

2008. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen elmehetsz táppénzre. A táppénzednek és a tgyás-nak is ugyanaz lesz az alapja = a megszakítás utáni jövedelem, azaz 140eFt.
2008. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat!
2008. ápr. 11. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!