Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szedtetek az Elevitet...

Meddig szedtetek az Elevitet vagy mas terhes vitamint?

Figyelt kérdés

En Elevitet szedek, eddig minden nap szedtem az orvos javaslatara, de itt olvasok egy egy hozzaszolast ahol emberkek minden masnap vagy egy heten ketszer szedik.

Mikor kell teljesen abbahagyni, hanyadik hettol?

en most vagyok 30 hetes.


2009. jún. 10. 05:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az előző két terhességemnél én minden nap szedtem és végig.Szoptatás alatt szintén.Most csak az első 3 hónapban szedtem mert a lányom 3 éve 4.36-tal született és a dokim azt mondta hogy a vitamin is közrejátszott benne.De most sem lesz kicsi és nem szedek semmit.Szerintem nem ettől függ.32 hetes kismama
2009. jún. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 37 hetes vagyok és még mindig szedek napi egy szem elevitet.A doki mondta, hogy szedjem, sőt még a szoptatás idejére is javasolta.

Így megvan a napi vitamin(persze azért eszek sok zöldséget, gyümölcsöt) és legalább nem kell vastablettát szednem ami szörnyű székrekedést okozott.

Ja, és a vérképem is tökéletes!

Minden jót neked!!

2009. jún. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én végig szedtem a terhességem alatt, illetve már előtte elkezdtem, most 9,5 hós a babám, még szopik, így még mindig szedem naponta 1 szemet (Gravidát). Emellett vasat és folsavat ugyanígy. A babám 4 kg volt, de egyébként már megdőlt az a nézet, hogy a vitamin miatt lesznek nagyok a babák. Én az első babám elvesztettem, ezért szedtem a biztonság kedvéért. Az utóbbi 1 hónapban már csak kétnaponta szedek 1 szem vitamint.

2009. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én épp, hogy a terhesség utolsó kb 10 hetében szedtem, mivel addigra látszódott a vérképemen, hogy szükség van a pótlásra, addig nem kellett. Szoptatás alatt is próbáltam, de most az eddigi tapasztalataim alapján úgy érzem, nem kell (most nem csináltak vérképet), úgyhogy abbahagytam.

Egy 2 hós bébi anyukája

2009. jún. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én egyáltalán nem szedtem terhes vitamint az egész terhességem alatt, mivel ha valaki megfelelően táplálkozik és odafigyel akkor nincs rá szükség. Sajnos nagyon sokan nincsenek tisztában vele hogy ez is, mint annyi minden más gyógyszeripari fogás, amiről regényeket lehetne írni. Nekem teljesen egészséges babám született terhesvitamin nélkül is, ráadásul puffasztja a babákat, nem véletlenül születnek 4 kilós babák a terhesvitaminokat szedők körében.


Boldog babázást és könnyű szülést neked:)

3 hós baba anyukája

2009. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


Még mindig "tartja magát" a tévhit, hogy az elevit hízlalja a babákat. Születnek 4 kilós babák Elevittel, meg anélkül is. Én úgy 4 hónapos koromig szedtem, mert annak van igazi értelme. Érdemes még szedni az utolsó hónapban , mert a szülés sok energiát ki fog belőled szedni, és akkor jó lesz a szervezetednek hogy van "hova nyúlnia".

2009. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!