Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kimamik! Június közepén...

Kimamik! Június közepén érkezik a babám! Mikor lehet és mennyi időre kivinni a levegöre? Irjatok!

Figyelt kérdés
köszönöm!
2009. jún. 9. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! A 6. hét után szokták sétálni vinni a csecsemőket a védőnők ajánlása szerint, de 1 hónaposan, esténként, amikor már nincs olyan meleg, nem árthat egy kis séta se a babának se a mamának!

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! 3 gyerekem is aug.-i szept. eleji, a védőnő azt mondta már az elsőnél, hogy 2 hét után nyugodtan ki lehet vinni. Eleinte rövidebb időre, aztán fokozatosan hosszabbra. A 4. babám már 1 hetesen kint aludt a babakocsiban a teraszon, a védőnő és a doki is látták és azt mondták, jobb ott neki, mint bent... A lakásban akkor épp 29 fok volt, kint 30.. Persze soha ne a legnagyobb melegben vidd ki, hanem inkább 9 óra körül és 4 óra után.
2009. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia.Mi januárba születtünk,és 4 hetesen kivittem percekre a levegőre,aztán fokozatosan növeltük az időt.én julisi babát 2 hetesen már esténként amikor nincs meleg már kivinném,persze ez nem a hivatalos verzió.csak a saját véleményem.
2009. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én az októberi és a decemberi gyerekeimet a hazaérkezés utáni 3-4-ik napon kezdtem el szoktatni a levegőhöz.

Első nap 10 perc a nyitott ablaknál persze felöltözve,második nap negyed óra kint kocsiban,3 nap fél óra, 4nap 45 perc,aztán már több mint egy órát voltunk kint.És ezt télen is egészen -5 fokig.Órákat szoktam velük sétálni,vagy csak kitettem aludni.

A júniusi gyerekemet pedig már másnap kivittem ahogy hazajöttünk.Hiszen a kórházban is nyitott ablak mellett voltunk,akkor meg mire a felesleges óvatoskodás itthon?Az időnek megfelelően kell felöltöztetni és nem lesz baja.

És hála Istennek soha nem voltak megfázva, a legnagyobb volt összesen 2 alkalommal egy-egy napig lázas,azon kívül nem voltak még betegek.

2009. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is juniusi babam lesz.Meg egy het a szulesig de en ugy gondolom,hogy az a 6 het nem veletlenul 6 het.A babaknak az immunrendszerenek erosodnie kell es ezert nem szoktak kivinni elobb.Persze errol megoszlanak a velemenyek de en tuti nem fogom 4 hetes koranal elobb kivinni.

Konnyu szulest es jo babazast neked!:)

39 hetes kismami

2009. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Látod itt is ütköznek a vélemények.Én azt mondom,hallgas az ösztöneidre:)
2009. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenki mást mond erről :)

Én a decemberi babámat már 1 hetesen elkezdtem szoktatni a levegőhöz: először 5 perc a ablakban,aztán az erkélyen, stb... 3 hetesen már az utcán sétáltunk napi rendszerességgel, pedig jó hideg volt. Tök egészséges, nem volt megfázva sem.

Szóval csináld azt, amit te jónak látsz!! Csak magadra hallgass!

2009. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyen időben nem mindegy, ha rossz az idő, vagy ha tűz a nap, akkor ne vidd, de a hazaút is gáz. én januári babánál óvatoskodtam, most nem maradnék egy napot sem bent, egy pelussal letakarva sapival árnyékban jobb neki, mint a forró vagy huzatos lakásban.
2009. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még az immunrendszerének is jobban használ a friss langyos levegő,mint a benti levegő.Szerintem pont attól lesz beteg a babód, ha 5-6 hétig nem viszed ki a szabadba,aztán hirtelen igen,és hamarabb,és jobban beteg lesz,mint ha pár napos korában már kinnt lett volna.(a múlkorában láttam,egy cigány családot a tescoban a pár napos babájukkal ÖLBEN vásárolni) Igaz,azoknak még a tájfun sem árt.........
2009. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is júniusra várom a picim első baba.A védőnőm és mások szerint is már 2 hét után ki lehet vinni, hiszen meleg van.A lényeg a fokozatosság.

Ez az én véleményem is, csecsemő és kisgyermekgondozó szakmával rendelkezem.-))

37 hetes kismami

2009. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!