Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten kapják meg a...

Hányadik héten kapják meg a kismamák a terhes kiskonyvet?

Figyelt kérdés

2012. febr. 26. 16:33
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
lesz egy buta kérdéséem, én kulfoldrol vagyok, és nemtudom h nálunk is így mukodik e, de mi az a védono?koszonom a választ elore is
2012. febr. 27. 21:13
 22/28 anonim ***** válasza:

Nálatok nem tudom hogyan van a védőnő.

Nálunk(nálam):Ő állítsa ki a kiskönyvet,beutalókat ad a kötelező vizsgálatokra,vérvételekre.Havonta egyszer kell hozzá menni,súlyt,vérnyomást mér,vizeletet néz,megkérdezi van e panasz,ezt mind beírja a kiskönyvbe úgy kell menni a dokihoz.Nálam 1-szer volt a terhességem alatt és kb.2-szer mióta megvan a kislányom(23hónapos),én szoktam vinni havonta a kislányomat tanácsadásra.Ott a védőnő megméri a baba súlyát,hány centi,fejkörfogatot+a dokinéni megvizsgálja.Én 18 hónapos koráig havonta vittem a kislányomat,most már csak a kötelező státuszvizsgálatra viszem 2 évesen.De ha valami gondom van akkor nyugodtan hívhatom.

2012. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
koszonom szépen, én ugyhiszem h ez nálunk máshogy mukodik, de azért jo tudni...tényleg koszonom a választ...Nálunk a nogyogyász állitja ki a kiskonyvet ha joltudom:-)
2012. febr. 27. 21:24
 24/28 anonim ***** válasza:
szia! Megkérdezhetem hol laksz? Külföldön hol?
2012. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Szlovákiában
2012. febr. 28. 10:53
 26/28 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudok válaszolni, bocs.
2012. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Védőnő csak Magyarországon van. (legalábbis ebben az értelemben, ami itt van) Tudok nem egy olyan családról (szlovákiairól is, aki át jár terhesgondozásra. Bár ezekben az esetekben az anyának van ideiglenes címe Magyarországon (ha nem lenne, akkor a védőnő nem tudná gondozásba venni).
2012. febr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Utánajártam a dolgoknak és igen , nálunk nincs védono, nalunk a nogyogyász állitja ki a terheskonyvet, és o is foglalkozik velunk a szulésig...szultetni meg szultetoorvos szultet nema nogyogyász:-)

Koszonom a válaszokat

2012. febr. 29. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!