Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, az...

6 hetes terhes vagyok, az első babámat várom. Hány kg-ig emelhet egy kismama? Vagy nincs ilyen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tuti h nincs ilyen határ. Gondolom egy súlyemelő nőnek jóval többet szabadna, mint egy átlagosnak. Persze lehet, h tévedek.

Mi most próbálkozunk a 2. babával, de nem tudom azt mondani az elsőnek, h bocs, de nem akarlak felemelni, mert anyuci lehet már terhes. 13kg körül mozog. Előfordulhat persze, h emiatt nem maradtam még terhes, de én azt vallom, h amelyik baba megakar maradni, az úgyis megmarad. Szerintem annyit emelj, h ne érezd tehernek.

2012. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

annyit emelj, amennyit emelni is szoktál általában - amennyihez a szervezeted hozzá van szokva

én pl. a 11 kilós gyerekemet még most is emelgetem


37 hkm

2012. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen határ.Én a 9. hétben vagyok a 3. babával,a középső 18 kg-4 éves-és rendszeresen emelgetem.
2012. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

én is 6 hetes vagyok,én spec nem emelgetem a 4évesemet-nincs is miért. de a 2,5 évesemet sem,mert már úgy élnek,h ne kelljen-önállóan mennek a kádba,wc-re,ágyba,székre.


ha tudod,kiméld magad. ha nagyobbik gyerek van,alakitsd úgy az életeteket,h ne kelljen. ha meló,jogod van kérni más munkakört,ha nem tudnak adni,akkor betegállomány.

2012. febr. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még a szekrényt is arrég tologattam a 37. héten a második babómmal... Végig emelgettem a nagyobbat. Most is emelem a két "nagyot" (három és fél, illetve másfél évesek), 24 hetes vagyok. Igen, be tudnak mászni a kádba, etetőszékbe, stb. De ennek ellenére csak picik még, vágynak arra, hogy fölemeljem őket, ha ettől elmegy a baba, akkor az nem volt életképes. A nődokim is mondta, ha egészséges a terhesség, akkor a kismama akár legurulhat a lépcsőn, akkor se lesz semmi baja a babának.

Jó nagy bajban lennék, ha nem emelgetnék - a férjem rengeteget dolgozik, utazik, minden hónapban többször el kell mennie napokra, ugyan ki csinálná meg helyettem a dolgokat? Ki menne el pl. nagybevásárlásra?

A terhesség nem betegség, nagyanyáink az utólsó pillanatig húzták a vizet a kútból meg kapálták a kukoricát, mégis kihordták a babákat. Nem kell ezt túlparázni.

2012. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nos,szerintem felelősségteljes szülész nőgyógyász ilyet nem mond hogy egy egészséges terhességnek még egy lépcsőn való legurulás sem árt. Nem terhes fiatal emberek is nyakukat törhetik,ill kaphatnak olyan belső vérzést pl amit ha időben nem fedeznk fel ill kezelnek,akkor belehalhatnak - terheseknél részleges vagy teljes lepényleválást okozhat pl hasi trauma,gyakorlatilag befelé elvérezhet a kismama.

Írod,hogy szép is lenne ha nem emelgetnél,ill ki menne el nagybevásárolni,ha nem te aki harmadik babádat vártad.Hát gratulálok a párválasztásodhoz és/vagy áldozati bárány szerephez amit játszol- remélem ezt sem vette senki sem komolyan pl aki fizikai munkát végez,és az után szerinted még cígöljön haza akár kézben cipelve is több tíz kilót,mert bírnia kell. Lehet neked autó van a feneked alatt,de sokan pl BKV-val vagy gyalog járnak bevásárolni,úgy hogy magukra van kötve pici és vagy nagyot tolják kocsiban maguk előtt. Személy szerint mamikák által használt húzós bevásásrókocsival szoktam busszal közeli tescoba elmenni,fiamat tolva a kocsijában ,amíg párom engedte,mert már annyira keményedik a hasam - 23 hetesen - hogy védőnő,szülésznő és nőgyógyász is ellenjavall minden fizikai megerőltetést,mivel a méhszáj kinyílhat és koraszülés lehet.

A nagyanyáink időben bezzeg megjegyzésedre pedig csak pár kérdést tennék fel,gondolkozz el,ha van mivel : hány éves korukban fogták őket fizikai munkára ? hány éves kortól és napi hány órára hány osztályra voltak iskolapadba kényszerítve ? fizikai vagy ölő munkát végeztek egész életükben,mihez voltak szokva ? szennyezett levegőt szívtak ? klórozott csapvizet ittak ? tartósított,adalékanyagokkal agyondúsított alapanyagokat használtak ? mekkora volt terhességgel ill szüléssel összefüggő anyai ill magzati halálozás ? hány gyermek élte meg a felnőttkort ? hány gyermeket szültek ? hány idősebb családtaggal laktak együtt akik ház ill gyermek körüli teendőkbe be tudtak segíteni ? milyen stressznek voltak kitéve ?

2016. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!