Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 7 kg-t hiztam eddig, az...

Kb 7 kg-t hiztam eddig, az sok, kevés, normális? 27+2 km

Figyelt kérdés
Állandóan éhes vagyok az útóbbi időben és mindíg ennék...
2009. jún. 6. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anno, Nekem a dokim azt mondta, hogy félidőig elvileg nem kéne hízni semmit, utána pedig hetente fél kg-ot. Tehát, a nagykönyv szerint Neked most kb. 3,5-4 kilónál kéne tartanod, de ez persze csak statisztika. Minden nő teste másképp viselkedik. Van aki hízik 20-25 kilót is, van aki csak 8-10 kilót. Szerintem, ha jól érzed Magad, akkor minden rendben van Veled és a testsúlyoddal is. Persze, azért a sok hízás sem jó terhesség alatt. A dokim szerint 10-15 kiló a normális összesen. Persze, azért ne éheztesd Magad. Ne a súlyoddal foglalkozz elsősorban, a dokid úgyis szól Neked, ha rendellenesnek gondolja a testsúlyod. :-)
2009. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem abszolut testalkat függő. Én 48 kg voltam várandósság előtt, a 27 héten már 15 kg-ot szedtem fel, de nekem kellett is, mert olyan soványan szerintem nem egészséges kihordani egy terhességet. Azóta viszont alig híztam, most 34 hetes vagyok. Első terhességemmel egyébként 30 kg jött rám, ami szinte meg sem látszott az eleve sovány testalkatom miatt. És szülés után kb 3 hónappal visszanyertem eredeti alakomat.
2009. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Tegnap egy hasonló kérdéshez írtam ezt!

Ez attól is függ,mennyivel kezdted!

A Kismama újságból másolom ezt neked:

Normál alkatú nők (BMI:18,5-24,9) a megengedett hízás a terhesség alatt 12.5-17,5kg,ebből az első harmadban 2,5kg,utána hetente fél kg.


Alultápláltak(BMI:18alatt) a megengedett hízás a terhesség végéig 14-20kg.


Túlsúlyosak(BMI:25-29,9) a megengedtt hízás a terhesség végéig 7,5-12,5kg.


Elhízottak (BMI:30 felett) a megengedett hízás a terhesség alatt legfeljebb 7,5kg.


Ikerterheseknél BMI-től függetlenül a megengedett hízás a terhesség alatt 17,5-22,5kg.


BMI=testtömegindex (kg-ban kifejezett testsúly osztva a testmagasság méterben megadott négyzetével)


Remélem sokaknak segítettem!!:))


23hetes pocis

2009. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is kevés és nem is sok. Nagyon sok példát találhatsz ettől több és kevesebb hízásra.

A lényeg az szerintem, hogy egészségügyileg rendben legyetek, ne legyen a cukrod magas, ne legyen fehérje a vizeletedben, ne legyen toxémia gyanú, magas vérnyomás, túlzott vizesedés.

Legalábbis nekem mindig azt mondta a doki, hogy ha ezek rendben vannak és még az ízületeim, csontjaim, gerincem, derekam is bírja a súlyomat minden további nélkül, addig ő nem szól rám.

Hozzám képest keveset híztál eddig. Én a 27. hétig híztam 15 kg-ot, majd az azt követő 13 hétben még tíz kilót. (A fiúnk megfoganása előtt raktam le a cigit, akkor híztam öt kilót, ez is benne van abban a 15-ben.)

Van alapja annak a BMI-hez való viszonyításnak, mert BMI szerint én is alultápláltnak számítottam baba előtt, szóval bőven volt hova hízni. Épp emiatt senki nem hajlandó nekem a mai napig elhinni, hogy én 25-öt híztam és nem mondjuk csak 15-öt.

De a sok plusz ellenére se volt semmi bajom, minden tökéletes volt, a fiam nem lett rettenetesen óriási baba a sok hízásom ellenére sem (3700 grammal született). Mire három hónapos lett már a régi súlyomon voltam. Szinte lefolyt rólam minden, ahogy megszültem.

2009. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!