Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fog történni a terhessé...

Hogyan fog történni a terhességmegszakítás 13-14 hetesen?

Figyelt kérdés
Genetikai rendellenesség miatt sajnos meg kell szakítani a terhességemet. Milyen módszert fognak alkalmazni? Ugye altatás lesz? Más módszert nem bírnék elviselni, így sem tudom, hogy lehet ezt az egészet feldolgozni. Annyira szörnyű. Köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én egy sima abortuszról tudok neked be számolni, nem tudom hogy tudok-e segíteni.Én délután mentem be a korházba,estére megkaptam a tágítót.Ez egy hurka pálca szerű valami, amit a méhedig fől raknak,de nem fáj mert nagyon vékony.Ez éjszaka dolgozott,teljesen ki tágított.Reggel be vittek a műtőbe, és altatnak.Kb 30 perc volt az egész. mert utána egyből fől ébresztenek.Sajnos nem volt kellemes, de 17 voltam, nem akartam megtartani.Sajnálom hogy neked más a gond. Ki tartás.Sok sikert 38 hetes kismama
2008. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 11 hetesen ment el a baba, holnap lesz a műtét. Azt mondta az orvos, hogy nem altatnak, csak egy injekciót kapok, amitől semmire nem fogok emlékezni. Reggel föltesznek egy tágító pálcát, hogy a méh fokozatosan nyíljon ki és ne sérüljön. Majd 1 óra körül megműtenek. Nem tudom ez a te esetedben így fog-e zajlani,mert a te terhességed régebbi. Nekem a baba sem fejlődött, mindössze 4mm. Sajnálom, hogy így jártunk, de majd a következő szép egészséges lesz. Jobbulást neked!

2008. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia..ezt az orvostol kéne megkérdezni..mert 12 hétig csinálnak sima abortuszt de a barátnömnek aki 15 hetes volt meginditották a szülést.ikrei lettek volna..ugyhogy ezt sajna doki tudja megmondani-.
2008. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szíja!Én is úgy tudom,hogy 12 hetesig végeznek abortuszt,és 12 hét után meg halvaszülést csinálnak.Vagyis meg kell szűlnöd a babát,egy barátnőmnek is volt:(11 egyórát hagyták vajudni mirre meg született a magzat.Ő 13 hetes volt.Nagyon nehéz lesz feldolgoznod,és utána mikmor terhessleszel,benned lesz a félsz.Mert az én babám is meg halt a hasamba 9 hetesen,2 év telt el,nagyon fáj még mindig:(Most van egy újabb terheségem,ő most 12 hetes,mindig idegeskedem jól-e van,nem-e valami baj érte a hasamban.Egy ilyen szőrnyű tragédia után nehéz egy újabb terhesség!Próbáld meg feldolgozni,és arra gondolni,hogy lehet még babád.De neki is jobb hidel igy,mind ha meg szülnéd,és örökre réd legyen utalva,és csufolják.Együtt érzek veled!!!!!
2008. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Velem ugyanez történt 2 évvel ezelőtt. 14-15 hetes terhes voltam mikor a doki észrevette, hogy fejlődési rendellenesség van. Másnap befeküdtem ,este kaptam méhtágítót ( egy tablettát raktak fel). Másnap tíz felé került sor a műtétre. Altatáaban történt, akkor nem éreztem semmit. Utánna rögtön felkeltettek, kaptam két üveg méhösszehúzó infúziót. Míg ez lefolyt az nagyon fájt, görcsöltem. Másnap mivel nem véreztem hazamehettem. Azt mondták véletlen volt, hogy így alakult a terhességem. Remélem! Most várom az első babámat 35 hetes vagyok. Eddig minden rendben volt, de a félelem mindig ott van belül mélyen ( szerintem mindenkinek akivel ilyen megtörténik). Hiszek benne, hogy egészséges kislányom születik hamarossan. Fel a fejjel, szorítok neked! Meglásd hamarosan mikor nem is számítasz rá te is újra babás leszel!
2008. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én sajnos átéltem egy 14 hetes terhesség-megszakítást.

Sajnos nem vettem időben észre a terhességet, és mivel vesekövem volt, sokszor röntgeneztek, ami elindította nálam a vetélést. 13. hétben voltam, amikor kiderült a terhesség, és az abortusz mellett döntöttem.

Befektettek a klinikára, elvégezték a szükséges vizsgálatokat, és másnap reggel kaptam kétóránként négy gyógyszert, kettőt hüvelybe, kettőt a nyelvem alá.

Este kilenckor folyt el a magzatvíz, de akkor már alig tudtam magamról a rengeteg fájás miatt.

Amikor éreztem, hogy "kibújt a pici", vagy legalábbis a hüvelyem végében van már, szóltam a nővérnek, és ő segített kivenni. Sajnos odanéztem, láttam...és egy életre az eszembe vésődött.

Utána átvittek a műtőbe, elaltattak, és másnap reggel tértem magamhoz.

Mondták, hogy elég kicsi lesz az esélyem a teherbe-esésre mert nagy baba volt, továbbá ha egyszer teherbe esek, veszélyeztetett terhesként kell, hogy kezeljenek.

Ehhez képest viszont amikor teherbe estem (hozzáteszem, elsőre sikerült azzal, akivel szerettem is volna a babát), végigdolgoztam a nyolcadig hónapig a terhességet egy ABC-ben, mindvégig csodálatosan éreztem magam, és gyönyörű, egészséges kisfiam lett, aki mára már 11 hónapos. :)

Remélem, tudtam segíteni.


További szép napot

2010. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!