Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Repülni lehet terhesen? Két...

Repülni lehet terhesen? Két hónaposan nem lesz gond?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. A terhesség utolsó pár hónapjában már nem ajánlják, de azt is csak abból az okból kifolyólag, mert necces lenne, ha a repülőn indulna be a szülés, ezért sok légitársaság ezt nem is engedi (bár nem tudom, ezt hogyan csinálják, mindegy), de két hónaposan nyugodtan repülhetsz. Én 3 hónapos terhesen utaztam repülővel, annyi volt, hogy a fémdetektoros kapunál szólj, hogy terhes vagy, mert akkor nem kell átmenned alatta (ez árthat a magzatnak), hanem kézzel megmotoznak (bár ez elég idétlen dolog, olyan hülyeségeket kellett csinálnom, hogy egy lábon állni és a hátam mögött megérinteni a felemelt lábam, hát mit ne mondjak, vicces volt).
2009. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a légitársaságok 7. hónaptól nem engedélyezik kismamák felszállását a gépre.

De kérdezz utána a légitársaságnál!

2009. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nagy terhes vagy, akkor kell igazolás az orvostól a terhesség koráról és engednek addig, amíg a szabályzatuk szerint repülhetsz. Ez légitársaságonként változik, általában 7 hónapos terhes korig engedik.

Én 6 hósan repültem. Igazolást se kértek, látszott, hogy még nem akkora.

2009. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
NEKEM NEM ENGEDTE A DOKIM,MERT MAR VOLT VETELESEM ES MIG BE NEM TOLTOM A 12.-ET ADDIG NEM ENGEDELYEZETT,MERT VETELESHEZ VEZETHET.DE HA UTANA OLVASOL A TERHESSEG ELSO 15 HETEBEN ES UTOLSO 2 HONAPBAN NEM AJANLOTT!
2009. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem siman, kenyelmes gatya legyen rajtad, ami nem szorit, igyal sok vizet, semmi gaz nem lesz. en is repultem ket honaposan. a detektortol sem lesz semmi baja a babanak. jo utat.
2009. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
persze, ha nincs gondod. Légitársaság-függő, ki meddig viszi el a kismamákat, ált. a 7.hónaptól már kötelezően kérnek orvosi igazolást, de még akkor is lehet repülni.
2009. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem minden esetben lehet,de kérd ki az utazásiban a tanácsot,légitársaságnál,és az orvosét.
2009. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2 hónaposan repültem, ráadásul akkoriban volt egy kis barnázásom is és gyógyszert sem kaptam rá. A dokim azt mondta akkor hogyha egy 2 órás repüléstől elmegy a baba, akkor amúgysem maradna meg. Tévhit, hogy sugárzás meg miegyéb rossz hatással van odafent a kicsire. Nekem leszálláskor hányingerem volt, ez nem volt túl jó, de a terhességet nem veszélyeztette
2009. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en is repultem amikor 2 honapos voltam, szornyu volt, emelyges, fejfajas, fulladaserzet, fenn a magasban minden 1000x rosszabban jon ki, pedig en majdnem minden honapban repultem azelott h terhes lettem, de ugy egeszen mas, azota nem repultem es nem is fogok egesz vegig
2009. jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!