Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt toxémiája a 28 hét...

Kinek volt toxémiája a 28 hét elött vagy a körül, és mi lett vele hogy kezelték?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt sajnos az elsö babámnál.A 26.héten kezdödött,de az orvosom sokat nem tett,befektetett korházba megfigyelésre.Naponta figyelték a fehérje mennyiséget a vizeletben,és sokszor mértek vérnyomást.Végül egy másik orvos átküldött egy jobb felszereltségü klinikára,ahol a felvétel után azonnal császároztak.980grammos babám született.Kiderült,hogy már hetek ota csak vegetált a baba bennem,és ez senkinek nem tünt fel.A veséim majdnem tönkrementek a fehérjétöl,a babának pedig kb még 2 napja lett volna,ha nem császároznak azonnal.Nem vicc a toxémia,tapasztaltam!
2009. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 34. hétre szültem súlyos toxémia miatt, és nálam is kiderült, hogy a baba 31. hétnek megfelelő fejlettségi állapotban van. 1650 grammal született, szerencsére egészségesen, csak kis súllyal, lélegeztetni sem kellett. Fehérjevizelés volt nálam is, befektetés után 2. nap császároztak. Meghalhat az anya és baba is, sürgős ellátást igényel!

2009. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


húúú! ahogy olvasom az előttem szólókat nekem akkor nagyon nagy szerencsém volt.

a tünetek kb. nekem is a 28. héten kezdődtek. Hirtelen megnőtt a súlyom, de hála égnek nekem "csak" ez a tünet jelenkezett. Aztán a 38. héten már elkezdett emelkedni a vérnyomásom is. A dokim nem nagyon törődött vele. Aztán mikor mentem nstre akkor már benn fogtak mert fehérje is volt a vizeletemben. Indítgatták nálam de egyszerűen nem tágultam, császár lett a vége, bár nekem elég nagy volt a babám majdnem 4 kiló.. Féltem az újabb gyerekvállalástól a toxémia miatt. Aztán más dokit választottam, és már az elején ellátott jó tanácsokkal. Az elejétől kezdve magnéziumot kellett szednem, és annyit inni amennyit csak bírtam. Ja! és nagyon minimális sóval ízesítettem az ételeimet, és tengeri sót használok azóta is.

Ha jól olvasom akkor nálad már kialakult a dolog, akkor már elmúlni nem fog, de ártani nem ártasz magadnak ha te is megfogadod azt amit írtam, bár a magnézium szedéséről a dokit kérdezd meg!

vigyázz magatokra és szorítok hogy ne legyen baj!


egy 6 éves és egy 9,5 hós kisfiúk anyuja

2009. jún. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 28. héten lett, fehérje a vizeletben, 170/100-as vnyomás, amit nem tudtak lehúzni.Megcsászároztak, de ha nem tették volna, már alig 1 óránk sem lett volna hátra sajnos. 890 grammos Babácska született, aki ma már féléves mosolygós, eleven nagylány:)
2009. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!