Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért káros a máj fogyasztása...

Miért káros a máj fogyasztása terhesség alatt? Mit árt a babának? Ha hetente 1-2 szelet májas kenyeret eszek az is baj?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

1.

Mert magas az "A" vitamin tartalma ami terhesség alatt ha túlsok akkor magzati rendellenességet okoz.A terhesvitaminokba is manapság tesznek A vitamint,úgyhogy így még könnyebb túladagolni.

2.

A máj egy méregtelenítő szerv,ami ideig -óráig raktározza is a méreganagokat.

Ha az állat életében sok kezelt tápot evett,akkor ezek a vegyszerek a májában lehetnek.

2009. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem javasolták, hogy egyek a vashiány miatt, de én utálom.

Ha szereted egyél májat, vagy akármit, amit megkívánsz.

2009. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nyugodtan egyél májat. Annyit úgyse tudsz megenni ami ártana a babának.

Semmiből nem jó a túlzás, a terhesség alatti étkezésben se, az óvatosságban sem.

Nyugodtan egyél mindent, normális mennyiséget, bármit amit megkívánsz.

2009. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Úgy tudom, azért nem jó sok májat enni, mivel az szűri ki a szervezetből a méreganyagokat, így azokat fogyasszuk el evés közben. Azt viszont nem tudom, hogy a májkrém is ártana. Sztem, egy-két szelet nem árt, de azért kérdezd meg a védőnőtől.

Én is imádom a májat, de tök érdekes, hogy amikor terhes lettem, onnantól egyáltalán nem kívánom, sőt szinte undorodom tőle.

2009. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettem májkrémes kenyeret ma reggel is és semmi bajom, de kihangsúlyoznám, hogy nem állandóan ez a menü, terhes vitamint meg már hónapok óta nem szedek, tehát engem a túladagolás nem igazán fenyeget. De tényleg fontos az óvatosság és a mértékletesség, nem kell minden nap májat májkrémes kenyérrel meg hasonlók. Max. heti háromszor ha valaki megeszik egy konzervnyi májkrémet, semmi baja nem lesz , de jobb az orvost is megkérdezni, ő jobban tudja a max. megengedett mennyiséget. Az viszont biztos, hogy senkinek nem lett még baja mert hébe-hóba evett májat, vagy májkrémet terhesség alatt.
2009. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az A-vitamin nem tesz jót a babának, ráadásul könnyen felhalmozódik a szervezetben, mivel zsírban oldódik. Áll. a májban is van A-vitamin. Viszont: én pont tegnap vettem májkrémet, meg kell nézni az összetételét, ált. 15% máj van egy dobozban (amiket én néztem, abban annyi volt), a többi hús-pép készítmény, bőrke, stb. Vas tényleg van benne, ami jó! Tehát szerintem lehet enni, csak ne minden nap! Én pl. tegnap töltelékhez vettem, töltött gombát csináltam!
2009. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Az A vitamin túladagolásához hosszabb idón keresztül napi 100 mg felett kéne fogyasztani. 1 kg borjúmájban 15 mg A vitamin van. De 7 mg van például a káposztában, brokkoliban. Tehát 1 szelet májban annyi van mint egy adag székelykáposztában.

Az A vitamint tulajdonképp csak tabletták huzamosabb idejú szedésével tudod túladagolni.

2009. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Első válaszoló vagyok.

Kedves kérdező nézd sok ilyen cikket olvastam,természetgyógyászatot végeztem.

"Az élelmiszerbiztonság elősegítésére régóta eredményesen használt technológiák(sózás, cukrozás, erőteljes hőkezelés, stb.) és az új táplálkozási igények sok esetben ellentmondásosak, egymás hatását gyengítik. Az egészséges életmódra való helyestörekvés új élelmiszerbiztonsági veszélyeket generálhat, melyeket különösen az újélelmiszerek, új technológiák fejlesztésénél kell figyelembe venni. Ugyancsak fontos,hogy a táplálkozási ajánlásoknak élelmiszerbiztonsági szempontokat is figyelembekell venni. A táplálkozási szempontból kívánatos élelmiszer aktuális szennyezettsége túlfogyasztás esetén veszélyeket rejthet (tengeri halak dioxin szennyezettsége, májfogyasztás miatt A vitamin túladagolás terheseknél stb.)"

Erről a linkről: [link]

A sok tudatlan lepontozott nézd el ezt nekik,nem tudják mit csinálnak.

2009. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
engem az 1-12. hétben eltiltott a dokim a máj és az összes belsőség evésétől, de azt mondta, utána szabad!
2009. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha májkrémet eszel, jobban árt a babának az a sok műanyag, amit beletesznek, mint maga a máj!
2012. febr. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!