Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok és mostanában...

22 hetes vagyok és mostanában fáj a gyomrom néha. Nektek is szokott? Mitől lehet? Puffadás vagy sav?

Figyelt kérdés
Igazából ugyan azt eszem mint eddig és csak most jön ki ez a valami. Csak ritkán érzem. Tegnap este pedig égett a nyelőcsövem. Lehet sok a savam?
2009. jún. 4. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy attól van, Próbálj meg kicsit light-osabban étkezni.
2009. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig semmi nehezet nem ettem, reggel egy kis pogi, itthon joghurt, ananász (friss nem konzerv), 1 szelet vajkrémes kenyér felvágottal paradicsommal és ubival, borsóleves és ennyi kb. Persze nem ebben a sorrendben... :) csak így jutott eszembe.
2009. jún. 4. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak attól lehet, hogy sok a savad. Nekem is volt, a szülés előtt 2 nappal hagyta csak abba :-/ A lényege az volt, hogy a terhesség során jelen vannak a szervezetben olyan hormon(ok) is, ami(k?) az izmokra is hatnak. Már sajna nem emlékszem melyik ezért a felelős, de a gyomorszáj maga is egy záróizom és ilyenkor ez renyhébben is zárhat (nem mindenkinél, de elég gyakori) emiatt időnként a nyelőcsőbe visszaáramolhat némi gyomorsav (mint a reflux betegségnél) és ez okozza az égető érzést. Nekem igazából semmi sem használt rá tartósan, rágcsáltam rennie-t, inkább többször és keveset ettem, ahogy az orvos javasolta, a keksz sem jött be, aztán hipphopp elmúlt szülés előtt.
2009. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem is kb ilyenkor kezdett el fájni,és persze égni.a gyomorfájdaalomnál azt hittem néha h a falat kaparom mire rájöttem h a paprikásszalámitól és néha a paprikásabb dolgoktól szokott fájni,igy ha lehet ezeket kerülöm,és azota nem vettem észre h fájt volna.az égés viszont megmaradt.az elején rennit ettem de nem vállt be és most a tisacidet szedem,ami kissebb nagyobb sikerrel használ is.

29 hetes

2009. jún. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát bíztatóan hangzik :S Talán én is rájövök...
2009. jún. 5. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!