Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem még sosem csinált...

Nekem még sosem csinált hüvelyi vizsgálatot az orvosom a terhességem alatt. Kellett volna?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok, de mindig csak ultrahang van. Ez normális? Meg persze a vérvizsgálatok, de egyébként semmi...

nem szedek folsavat sem, meg semmit... Ez nem gond?


2009. jún. 4. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én 23 hetes vagyok,de nekem sem csinált eddig hüvelyi vizsgálatot.A legelső vizsgálat is ultrahangozás volt csak,és utána is.Én Elevitet szedek mást nem,mert a vérképem jó.
2009. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hüvelyi ultrahangot csak 12 hetes korig végeznek mert úgy jobban látják a babát. Hogy nem szedsz folsavat azt nem értem, hiszen mindenki tudja, hogy milyen fontos. De ha a nyaki tarkóredő eredménye jó volt a babának akkor is napi 400mikrogramm folsavra még mindig szükséged van.

2009. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok! Anyum se szedett folsavat mikor velem volt terhes, mégis normálisan megszülettem! :-)
2009. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én a 31. héten járok Elevitet szedek (ha eszembe jut) és jó sok gyümit. Nekem sem csinált az orvosom soha hüvelyi vizsgálatot, a méhszájamat sem vizsgálta, hogy nincs-e nyitva? Úgy tudom ha nincs egyéb problémánk inkább nem is piszkálnak! Amúgy nincs semmi panaszom!
2009. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam is csak 12hetesig csinált hüvelyit,utána már Uh-t hisz utána már "nem fér bele a képpe" egyszerre a baba!Egyébként se a 20. se a 24. héten nem Uh-zott a dokim,mert azt mondta nem túl jó neki!Nem volt semmi panaszom igy minél kevesebb dolgot akart,feleslegesen!Egyedül azt vizsgálja,h nem nyitott-e a méhszáj,ennyi!hány hetesen voltál elöször?
2009. jún. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én külföldön lakok, de engem mindig megvizsgált a doki kézzel is. Mondjuk az előző terhességemnél nem voltak tüneteim, akkor csak a méhemet nézte, tegnap a mostani terhességemmel problémával mentem, szóval „jól” megnézett, és hüvelyi uh-t is csinált. Szerintem ezután is fog kézzel is vizsgálni. Problémás terhes vagyok.


6 hetes km

2009. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy fogadott e dokid, vagy sem, de nekem az, és a 13. héttől, minden hónapban megvizsgál.És nagyon is jól teszi, mert a 21. héten szólt hogy nyitva van a külső méhszáj, és hogy röviebb a méhnyak, tehát több pihenés, és fekvés.

Ha nem vizsgál,akkor nem vigyázok annyira magamra, és akár baj is lehet, ami persze még így is lehet.

Szóval érdekes, szerintem néha megnézhetné, havonta egyszer, fél perc sincs az egész, nem fáj, nem okoz vele semmi kárt.

Szóval szólj neki valahogy, hogy szeretnéd tudni a méhszájad állapotát, mondjuk elég kényes dolog ez.

Valami vitamint csak kellene szedned, ha nem is minden nap.Meg pl. vasat.Nekem is jó a laborom, de mégis szedem őket.

MInden jót.27 hetes.

2009. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem is minden alkalommal megvizsgált,hogy esetleg nem-e vagyok nyitva,stb...

Szerintem már téged is megkellett volna vizsgálnia.

2009. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :-) én a 8. héten voltam először nála, azóta négy hetente megyek, mindig van ultrahang. most vagyok a 25.hétben. A vérképemmel nincs semmi gond, és szedek terhesvitamint is.

de én is erre gondoltam, honnan fogom tudni, hogy van - e valami gond a méhszájammal, vagy ilyesmi, ha nem vizsgál meg?

Van ennek valami tünete?

Egyébkét, én nem érzek semmit, jól vagyok, semmi panaszom nincs, csak furcsállom, hogy nem vizsgált még másképp.

2009. jún. 6. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!