Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek a 30. hétig...

Kismamák, nektek a 30. hétig bezárólag összesen hány méréses uh-ot végeztek?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha csak azok írnának, akik tb-alapon rendelő orvoshoz járnak, magánrendelésesek nem, mert tudom, hogy ott minden egyes terhesgondozás alkalmával mérnek ( is ).

Esetleg helyet és nőgyógyászt is írhatnátok, amit előre is köszi.


2012. febr. 16. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Mire gondolsz? Méreteket szerintem mindenhol mérnek, súlybecslést nem mindenhol.
2012. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hivatalosan 4 méréses uh van: 12.hét,18.hét,28.hét,38.hét.Egyébként nem mindenhol mérnek minden egyes terhesgondozáson, a mi sztk-nkban pl. olyan régifajta primitív uhvizsgáló van, hogy még a magzatot is alig lehet rajta látni.
2012. febr. 16. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kötelező Uh-ra gondolsz, ahol mérnek is, az a 12. 18. és nekem a 30. héten lesz. De én voltam a 10. héten is.

Ha korházba mész Uh-ra, akkor ott a 30. hétig csak ez a 3 van, de ha mész magán dokihoz akkor ott megnézik akár minden héten!

29hkm

2012. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan magándokihoz járok, de ő nem mér, csak "ránéz" a babára, így a méréses vizsgálatokat mindig az sztk-ban csinálták nekem!

Nekem volt a 12. heti, a 18. heti, 30. heti és 36. heti ahol mértek. Ez Bp. 11. kerület.

2012. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor ugyanaz van, ami nálunk; én jártam az elsővel magándokihoz, de hiába mért mellesleg minden hónapban, súlyt is saccolt meg persze hosszt, mégis olyannyira túllicitálta az egyes adatokat, hogy a 39.hétre - akkor szültem - elvileg egy kb.3 és fél kilós babának kellett volna születnie, erre 2330g lett a lányom szül.súlya...Azóta a tb alapon rendelőhöz mentem vissza, igaz, ő ritkán néz meg azon az őskori leleten, ami az sztk-ban van - term. nem az ő hibája - de a kötelezőkre eddig mindig elküldött a kórházba ( István ).Én amúgy 9.ker, Ferencvárosi Rendelő, 30 h km.
2012. febr. 16. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 12. 18. 32. héten kötelező. Nekem nézték 23 hetesen is myoma miatt, gyakrabban ellenőrizték az elején. Majd 26 hetesen, mert görcsöltem. Súlybecslés a 32.hetesen volt, méreteket mindegyiken néznek a legelsőtől kezdve. Első voltam. És ezek debreceni sztk-ra vonatkoznak.
2012. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!