Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen gomba - gondolom -...

5 hetesen gomba - gondolom - mit tegyek most? Ugye nem lesz baj, ha csak kedden tudom megmutatni magam? Meg tudtok nyugtatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy terhesség alatt ez előjöhet. Kérdésem: tegnap este kezdtem el nagyon érezni a hüvelyem külső részein a csípő, szúró, égető érzést, és van még mindig. A babára nagyon rég óta vártunk már, sajnos a dokim (ill. az asszisztens), aki a PCO-mat is kezelte, csak két hét múlvára tudott időpontot adni, de akkor még nem volt ez a gomba dolog. (sajna csak péntekenként rendel, ezért fullos volt holnapra) Az Sztk-nkban kedden lesz olyan doki, akihez be merem tenni a lábamat, a többiek szörnyűek, de ez nem hiszti, hanem tényleg, vizsgálat után véreznek a kismamák, stb.

Ugye az, hogy csak kedden megyek el, nem fog bajt okozni? Vagy mit tehetnék?


2012. febr. 16. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz. Vegyél rá canesten kombit, valószínűleg a dokid is ezt fogja javasolni! Terhesség alatt sűrűn előforduló jelenség a gomba, általában ezt alkalmazzák rá. Applikátor nélkül teljes nyugodtsággal alkalmazható kismamáknak is.
2012. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az egy kúp? Vagy krém? Recept nélküli?

És az nem gond, hogy nem voltam még u.h-on és nem tudni, hogy zárt e a méhszájam, vagy mi? Még nem vagyok szaki, első baba :-)

2012. febr. 16. 09:40
 3/11 anonim ***** válasza:
A doki is Canestent mondana rá, ha valóban gomba. Nyugi minden rendben lesz.Váltsd ki és keddre már kutya bajod :)
2012. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Belülre kúp, kívülre krém. (egy dobozban van a kettő). Ha véletlen nyitva lennél, akkor mivel az nagy gáz a babának amúgyse lenne sok esélye ettől függetlenül. Bocsi ha nagyon nyersen fogalmaztam.
2012. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. febr. 16. 09:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp várd meg a dokit. Nekem is előjött, most vagyok 8 hetes. És a dokim nem Canestent ajánlott, hanem felírt mást (Pimafucin). És lehet egy adag nem is segít. Nekem rögtön 2 dobozzal írt fel.
2012. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jajj, nekem is volt. Én kaptam rá valami szirupos kencét a dokitól, de előtte én is kentem Canestennel, mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Megijedtem, mikor pozi lett a tesz, hogy ártottam-e. A doki megnyugtatott, hogy nem:) Nem is lett semmi baja. A fertőzés veszélyesebb szerintem, mint a Canesten:)
2012. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának.Elég sok kismama szenved ettől, valaki az egész terhesség alatt.Én a terhességem előtt szenvedtem ettől a problémától és nekem semmi más nem volt jó csak a pimafucort krém.A hüvelybe kell felkenni egy kis krémet.Nekem azonnal enyhítette a bajokat és szinte teljesen elmúlasztotta másnapra mindig.Én ajánlom nyugodt szívvel, nekem a dokim írta fel.
2012. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, én észkombájn, végre eszembe jutott FELHÍVNI A SAJÁT DOKIMAT TELEFONON :-) nem vagyok egy buta nő, de hogy néha milyen rövid az eszem? Elmondtam mit tapasztalok, azonnal a Canesten kombit ajánlotta, mondta, hogy teljesen nyugodtan a krémet és a kúpot is használjam. Vettem is, nem is vártam meg az éjszakát, mert most úgyis otthon dolgozom, és már egy kapszulától és egy kenéstől enyhültek a tünetek, persze végig fogom folytatni a kezelést. Szupi! És én is megnyugodhattam, és mondta, hogy a PCO miatt menjek be holnap soron kívül ír fel progeszteron Utrogestant a biztonság kedvéért, szedjem. :-) olyan jó!
2012. febr. 16. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van gombám, a dokim azt mondta, hogy a 12. hétig nem szabad kúppal kezelni,ha kellemetlen,kenjem be canestennel, de kúppal NE!
2012. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!