Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan oldottátok meg,...

Ti hogyan oldottátok meg, hogy az első gyereket ne kelljen megemelni a második terhesség alatt? Gyakorlatias, technikai tanácsokra, tippekre lenne szükségem! Létrák, fellépők? Folyamatos nagymamai jelenlét?

Figyelt kérdés
Az első trimeszterben egyáltalán nem szabad majd emelnem, ezért légyszi ne írjon olyan, aki a problémamentes terhességét emelgetve csinálta végig: irigylem őket, de nálam sajna nem ez a helyzet! Az első is lombik volt és veszélyeztetettként csináltam végig, most is az lesz.

2012. febr. 15. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

MEnnyi idős a nagyobbik?

A fiam két és fél, de ő már megértette, hogy anya nem emelhet - de sosem azt mondtam neki, hogy a kistesó miatt, hanem azt, hogy anya most fáradtabb, és könnyebben megsérül, ezért nem emelgethetem olyan sokat.

Megértette, és csak néha reklamált:) Sokat bújtam vele össze, vagy ültem le mellé, és mászott az ölembe, így annyira nem hiányzott neki.

2012. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 2,5 éves a lányom, most vagyunk a 31.hétben. Én mikor megtudtam hogy terhes vagyok, elkezdtem mondani neki, hogy anya most nem emelhet fel, mert nagyon fáj a pocija. Megértette, egy kis idő után az lett belőle, hogy ment apjához, hogy vegye fel mert neki is most épp fáj a pocija. Hál istennek apuci sokat tud segíteni ebben, ő rakja ki-be a kádba, wc-re stb. De pl ha vásárolni megyünk, eszébe sem jut a lányomnak hogy hisztizzen azért hogy cipeljem. Megértette és megszokta hogy ez most nem megy.
2012. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még pelenkás akkor azt meg tudod ejteni a szőnyegen.Az ágyba való berakással szerintem pedig két szakaszban.Megkéred kapaszkodjon bele a nyakadba és felcsúsztaod mondjuk 1 székre és onnan átemeled az ágyba sajna ezt nem lehet elkerülni de sokkal kissebb erőt kell kifejtened.

A mama is sokat segíthet.de szerintem egy anya a világ legpraktikusabb és legleleményesebb "teremtménye" :-)

Sok sikert egy 1 éves nagylány anyukája és egy 24 hetes km

2012. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lombikos vagy akkor a beültetés után két hétben nem szabad emelned, akkor mindenképp férjed, nagyszülő, valaki legyen a közeledben. Ha megmarad a baba és minden rendben akkor nem számít semmiben sem más terhességnek mint ha simán estél volna teherbe. Miért voltál az elsővel is veszélyeztetett? Bevéreztél? Mi volt a gond?


Nekem a kislányom is lombikbaba, vele (az első két hetet leszámítva) nem volt semmi gondom, 35. hétig dolgoztam, házimunkát végeztem, persze sörös rekeszt nem emeltem, de azt amúgy sem emelne az ember ha terhes.

Mi is nem rég jelentkeztünk be a Kaáliba kistesó projektre, de volt nagy meglepetés amikor megfogant a spontán babám és pozitívat teszteltem:) Kislányom akkor még csak 10 hónapos volt, hát emelgetnem azt kell rendesen, de azért ő még nem olyan súlyos gyerek, hogy beleszakadnék. Persze ha már nagyobb a gyerkőc akkor meg lehet vele beszélni, hogy most nem tudod annyit emelgetni, úgy ahogyan az előttem írók javasolták.

2012. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves 16 kg-os fiam van és 8 hetes terhes vagyok. Nálunk is meg lett beszélve, hogy anya már nem emelheti fel, mert megfájdul a pocak, bár mi azt is mondtuk neki, hogy a kistesónak is baja eshet. Megértette, általában az apjához kéredzkedik fel. Néha jön, hogy vegyem fel, fel is szoktam venni, de lassan, óvatosan, kerülve a hirtelen mozdulatokat. Egyébként szerintem másabb a második terhesség mint az első, hiszen valamilyen szinten hozzá vagy edződve, hogy emelsz, nem úgy mint először. Egyébként mi is kézmosáshoz, kádba beszálláshoz kissámlit használunk.
2012. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.én sajnos nem tudtam megoldani.állandó nagyszülői segítség lehetetlen.párom sokat dolgozik(3 szakban).feleslegesen nem emelgetem,de vannak dolgok,helyzetek,amikor sajnos muszály megemelnem.ilyen pl a fürdés,etetőszék,alvásnál a kiságyba való berakás/kivevés.múlt héten derült ki h nyílik a méhszájam.szóval nekem nagyon kímélnem kéne magam,de nem megy sajnos.29 hetes vagyok,a lányom pedig 21 hós.
2012. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

A kislányom most 16 hónapos. Mondani fogom neki, de nem tudom, megérti-e még.

Nemrég kiszedtük az ágyrácsát, és tegnap pl. először maga mászott be az ágyába aludni (meg ki is vagy 10x, de végül csak benn marad egyszer). Egy gonddal kevesebb! :-) A fürdetést még nem tudom elképzelni, de legfeljebb abban a pár hétben a kiskádban fürdik majd a földön (a párom gyakran későn jön haza, mindig velem fürdik). meg hogy fürdés után saját lábán menjen a szobájába... akkor még a fsz-ban rá kell adni a pizsamát?

Az előzőnél igen, volt is majdnem egy vetélésem, amikor egy kisgyereket emelgettem, a 16. héten. Meg előtte is volt vetélésem, igaz, más okból.

2012. febr. 16. 12:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és az etetőszékbe is bemászott tegnap, amíg nem néztem oda - mintha csak érezné, mi van :-) (vagy épp most van a mászós időszakában, és ez a hobbija). De lehet, hogy veszek kisszéket, kis asztalt és ott fogom etetni.
2012. febr. 16. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!