Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros vagyok....

Terhességi cukros vagyok. Most 30 hetes vagyok.5 hete diétázok. Mennyire lehet ingadozó a cukorérték? nem kellett volna már beállni a cukromnak?

Figyelt kérdés
5hete diétázok,minden nap étkezési párokat mérek.a cukrom 3.2és 6.5közt ingadoznak.Normális ekkora eltérés?miért van az hogy ha 2 nap ugyanazt ebédelek,akkor ugyanarra az ételre minden nap más cukrot mérek??
2008. ápr. 7. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A cukrod 7-ig normális. De 8-ig belefér. Nem kizárt, hogy nem is vagy cukros, csak pont az az egy terheléses teszt lett rossz. Azért tartsd csak be a diétát, legalább nem hízol meg.

Én is cukros voltam, de nekem egy zsömlétől 9,3 volt a cukrom...

Vigyázz magadra, és a babára!!!

2008. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek ingadozik, nekem is 5,3 és 6,2 között mozog.

Nem az ebéd befolyásolja, minden amit megeszel-iszol. A cukor ingadozi a beteg cukrosoknál is, mi meg nem vgyunk cukrosok, ez csak egy terhességi emelkedett cukor, ami szülés után elmúlik.

ne félj, nem lesz semmi baj!!

2008. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a második hozzászóló is írta. Nekem is körülbelül ott mozognak az értékeim, étkezések után egy órával 6 alatt van, ha diétásat eszek, ha cukrászsüteményeket, rakás tejszínhabbal. Bocs, ilyet ne egyél, én csak kipróbáltam, és persze, bőven 6 alatt maradt a cukrom ez után is. Attól függetlenül naponta 5-6szor étkezem keveset és cukromenteset, akkor tuti nincs túl nagy kilengés, ugyanis a kilengéseket a cukor, illetve a cukortartalmú ételek italok okozzák. Azokat el kell hagyni, és normális értékek között mozog majd a vércukorérték. Úgy, ahogy az első válaszoló írta, legyen étkezés után egy órával 7 alatt. Az alatt van, nincs ingadozás.


Kérdés, hogy te is egy óra múlva méred-e, vagy két óra múlva. Két óra múlva, a 6.5 az magasnak számít.

2008. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem eszek eggyáltalán cukortartalmú ételeket,és a többi "tiltott"dolgot sem.A 6.5 étkezés után 1 órával van,már beszéltem a dokival,aki azt mondta ez még teljesen belefér csak 7 alatt maradjon..De azért köszi a válaszokat..
2008. ápr. 8. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!