Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nem baj, hogy én naponta...

Az nem baj, hogy én naponta legalább kétszer megyek "nagy WC"-re? 20 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Bocsánat a kifrjezésért:nem híg, hasmenéses, hanem teljesen normális.Csak azért kérdezem , mert azt olvasom, hogy a kismamák általában szorulással küszködnek, ráadásul még az Elevitet is szedem,amit sokan pont azért nem szednek mert nem tudnak tőle nagywc-ézni.
2009. jún. 3. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia első terhességem alatt kb napi 4-5 alkalommal mentem wc-re egyetlen napig sem volt szorulásom pedig végig elevitet szedtem!

Most 20 hetes vagyok és most sincs gondom a szorulással!

Egyszerűen csak jó az anyagcserénk!

Boldog babavárást!

2009. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. A terhesség nálam azt okozta, hogy többször járok (minimum kétszer, néha akár háromszor egy nap) járok nagyvécézni, és abszolút nincs szorulásos gondom, ellentétben más kismamákkal. Sőt, nekem szaladnom kell szó szerint! :) Ez így viccesen hangzik ,de egyik pillanatban még nem érzek semmit, következő percben érzem hogy talán menni kell, nem telik el 2 perc, esküszöm, és szaladnom kell, de úgy hogy ha épp telefonálok még elköszönni is alig van időm, úgy kell lekoptatni az illetőt, hogy elérjem a wc-t. :) Bocs, ha undorítóan hangzik, de esküszöm, hogy szaladnom kell és úgy tépem le magamról a nadrágot, fehérneműt. :D Szerencsére még az utcán nem volt ilyen gondom, általában itthon jött rám szerencsére. :D


35hetes kismama

2009. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és terhesség előtt nem ilyen volt a helyzet. :)
2009. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy előtte is így volt-e. Akár igen, akár nem, nem baj. Nemrég egy műsorban nyilatkozta egy dokinéni, hogy ha valaki egy nap 4-szer, vagy egy héten 2szer megy nagydologra, az nem probléma, ha erre állt be a szervezete, és így ha nem is kényelmes, de megfelelő neki és a szervezetének.
2009. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nagyon irigyellek:) Nekem pont az ellenkezője van. De ezek szerint te a szerencsés ellenkező táborba tartozol. Boldog babavárást:)
2009. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden terhesség más. Az első alatt nekem is könnyen ment a nagydolog, most a másodiknál nem igazán. Pedig az Elevitet akkor is szedtem. Egyébként Magne B6-ot szedsz? Mert az stimulálja a beleket. Én az elsőnél erre gyanakodtam.
2009. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Állítólag napi kettőt kellene mindenkinek.Terheseknek meg csak örülj ha több,nagyon jó az anyagcseréd ez azt jelenti.Amúgy nekem ugyanúgy van mint a 2.-nak azzal a különbséggel,hogy én terhes sem vagyok:DKivi vagyok mi lesz majd akkor,szerintem pelusban fogok járni XD

Szóval normális ez,örülj tényleg,hogy nincs szorulásod,mert az erőlködés csak árt állítólag,szóval jó ez így:)

2009. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz Nektek a gyors válaszokat.A terhességem előtt is rendszeres volt a nagywc-ém, csak naponta max egyszer.Most meg 2-3 az átlag.Magneb6-ot nem szedek, mert "még" nem keményedek, vagy azt akkor is kellene?, az orvosom még sosem említette, csak itt olvasok róla.
2009. jún. 3. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Én voltam a 2. válaszoló. :D :D :D Szegény anyukámnak ma reggel is mondtam, mikor épp dumáltunk, hogy "na anya azt hiszem mindjárt mennem kell, és tudod akkor nem telik bele 2 percbe és rohannom kell, de még inkább várok..." Aztán egy perccel később "Tudod mit? Mennem kell...." Persze megint beszélt még, én meg már messze jártam, szaladtam mint Speedy Gonzales ... :D :D


Amúgy én szedtem magne b6-ot, de már vagy 2-3hete nem szedem, jó, ha egy héten egyszer, max. kétszer veszek be magnéziumot a menzeszes érzés miatt. Régen az első és 2. trimeszterben rendszeresen szedtem hányinger, iskolai stressz és menzeszes érzés miatt, mert jó kis izomlazító. Tehát nálam elvileg nem ez befolyásolta, mert mondom, már nem szedem és nem változott semmi. Szerintem ilyenkor már a baba miatt sincs túl sok hely. Na meg bevallom őszintén, hogy sok gyümölcsöt eszem, főleg mostanában, barack, nektarin, ananász, stb. Ezek is hozzájárulhatnak meg a barnakenyér ,stb.

2009. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Szerencsés vagy, én 27 hetes vagyok, de már a második trimeszter eleje óta jó ha egy héten egyszer tudok nagywc-ézni, akkor is szenvedek, olyan szorulásom van. A védőnő szerint ez normálisnak mondható, de egyek sok gyümit, attól jobb lesz. Hát sajnos nem lett jobb. Szóval szívesen cserélnék veled:)

2009. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!