Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek higgyek? A nőgyógyásznak...

Ketteske kérdése:

Kinek higgyek? A nőgyógyásznak vagy a belgyógyásznak?

Figyelt kérdés
Volt egy elég késői vetélésem (26.hét), a nőgyógyászom 3-4 hónap várakozási időt javasolt, a belgyógyászom meg 6 hónapot. Szerinte minden nődoki azt szeretné, hogy mindig mindenki terhes legyen és a teljes regenerálódást nem veszik figyelembe. Most akkor meddig várjak? A vetélésnek nem találták az okát.
2009. jún. 3. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Megkérdezhetem, hogy mi történt a babával? Meg kellett szülnöd?

Emlékszel Palotás Petra első kisbabájára? Ő is elveszítette, mert beteg volt a baba, ő megszülte és utána 3 hónap után újból teherbe esett és most van egy gyönyörű kislánya.

Ez csak egy életből vett példa volt.

2009. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok doki, de én eddig a belgyógyásznál egyszer voltam, ha minden rendben lesz a terhesség alatt akkor mégegyszer kell menni. De a nőgyógyász az csak másabb főleg ha nem futószalagi tárgyként kezel hanem meg tudtok mindent beszélni. Ha az én orvosaimat nézem én a nődokimnak hinnék.
2009. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Bocsi elfelejtettem mondani hogy nagyon sajnálom ami történt és együtt érzek veled igaz nem saját példám miatt hanem a barátnőm példájából. Csak azért írtam ilyen hirtelen választ mert pont ma buktam ki bizonyos dokikon.
2009. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én 9 hetesen vetéltem, a doki azt mondta legalább 6 hónap. Én végül egy évet vártam, mert volt kaparás is. Ilyenkor ajánlatos várni, mert akár mennyire vigyáznak van sérülés. Ezt ki kell pihenni.
2009. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :( Együtt érzek :(

Szerintem várjátok ki a fél évet. Kell a szervezetnek a gyógyulás, és a léleknek is. Nehogy "túl hamar" teherbe ess és baj legyen. Az emberi agy és amit léleknek nevezünk nem csak jó dolgokra képes, csúnyaságokat is tud művelni. Sajnos.


De drukkolok. És esetleg keress egy másik nőgyógyászt és kérdezd meg őket, hogy mért ennyi pihi-időt javasolnak.

2009. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, igen, meg kellett szülnöm, tehát nem volt kaparás meg ilyesmi. A baba egészséges volt, a boncoláson nem derült ki semmi :(

A lelkieken már úgy érzem túl vagyok, hála az optimista szemléletemnek, meg az erős lelkemnek. Viszon nem tudom, hogy a testem mennyi idő után regenerálódik. Heti 2x futok, 2x AVIVA tornázom, vitamint és méhpempőt szedek. Már a súlyom is a régi. 2 hónap telt el eddig.

2009. jún. 3. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom, hogy minden dokinak más a véleménye a "várakozási időszakról" (míg egyes nőgyógyászok 3 hónapot mondanak, mások 6 hónapot vagy akár 1 évet is javasolnak).

Tudom, hogy az én példám nem azonos a Tiéddel, de csakis azért írom le, hogy lásd, én milyen "elveket" követtem. Szóval 1 évvel ezelőtt volt egy spontán vetélésem műtéti befejezéssel. Az akkori dokim 6 hónap pihit javasolt. Dokit cseréltem, mert egyébként sem voltam vele teljesen megelégedve, az új doki meg 3 hónapot mondott. Végül úgy döntöttem, hogy a tettek mezejére lépek: a háziorvosomtól kértem egy teljes vér- és vizeletvizsgálatot, a nőgyógyászomtól pedig egy alapos kivizsgálást. Mivel minden eredményem jó lett, ráadásul lelkiekben is felkészültem egy új babára, férjemmel úgy döntöttünk, hogy "dolgozunk a témán". Vetélésem után 3 hónappal már újra terhes lettem, ráadásul ikrekkel, akik nemsokára meglátják a napvilágot.

Szorítok Neked, bárhogy is döntesz!


37 hetes ikres kismama

2009. jún. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 04.23-as. Nagyon örülök, hogy leírtad az eseted, ebből erőt tudok meríteni. Én is kértem egy teljes körű kivizsgálást (vér és vizelet), ahol minden rendben volt. Ez lesz a 3. hónapom, még várok egyet a biztonság kedvéért, aztán én is belevágok. Már csak azért is, mert egyáltalán nem biztos, hogy egyből sikerülni is fog. Köszi, hogy írtál!
2009. jún. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!