Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha nincs pénz a...

Mit tegyek, ha nincs pénz a felirt gyógyszerekre?

Figyelt kérdés
Irtak fel vasat,és magne b6ot,de ezt hetente kéne venni...eddig vettem is,de mostmár egyszerüen nemtudom. 33 hetes vagyok,a babának is annyi minden kell még,mivan ilyen esetben?
2009. jún. 1. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ha nem tudsz segítséget kérni a családtól, akkor védőnői segítséggel az önkormányzat biztosan tud néhány ezer ft-os segélyt adni! Beszélj a hivatallal, nincs miért szégyenkezned! remélem megoldódik!

15hetes + 18 hós

2009. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is próbálj a családtól vagy az önkormányzattól segítséget kérni. Tényleg nem ciki! De ha ez sem segít, akkor próbálj olyan ételeket, italokat fogyasztani, amik vasat és magnáziumot tartalmaznak
2009. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A család már annyit segitett,hogy már tölük is ciki kérni,nemhogy az önkormányzattól... :( és mik azok az ételek és italok?
2009. jún. 1. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ciki??? A gyerek egészsége (meg a tiéd) az első.

Én is cikinek éreztem, amikor először mentem be érdeklődni, de

1) fel kell venni a pléhpofát és kész,

2) ha boldog-boldogtalan kaphat pénz, akkor mi miért nem?

És láss csodát, kaptunk!

Menj be!!!

A család meg szerintem azért család, hogy ilyen esetben lehessen kihez fordulni. Ma egyre többen szorulnak szülői vagy rokoni segítségre.

NE SZÉGYENKEZZ, CSELEKEDJ! AKI EZÉRT LENÉZ, AZ VEGYE TUDOMÁSUL, HOGY A GYEREK ÉRDEKÉBEN CSELEKSZEL!!!


Remélem megoldódik a helyzetetek!

2009. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen...csak amikor a családom az utolsókat is odaadja,akkor már sirhatnékom van. :( És mit kell ilyenkor mondani az önkormányzatnál? Amugy egyedül vagyok,55 ft-os táppénzel.
2009. jún. 1. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg más gyógyszert is lehetne szedni,ami olcsóbb,esetleg még hatásosabb is...Pl. vas: Ferrograd folic egy doboz kb. 600 ft ha jól emlékszem,30 szemes,úgyh nem hetente veszed,és még folsav is van benne,én ezt szedem.A magne b6 nál pedig sokkal hatásosabb a Magnesium Citrici,48 mg helyett 500 mg magnézium van benne,kifejezetten keményedésekre.Egy doboz 140 ft kb,10 szemes,ha 3*2 -t szedsz,akkor a havi adag olyan 2800 körül van,szemben az egy doboz magne b6 -tal,ami kb. 1400 ft.Mondd az orvosnak h mást írjon föl,és tényleg ne szégyelld az önkormányzatot sem.De ahogy látom,33 hetes vagy,úgyh nem sokáig lesz már gondod a gyógyszerekkel.Remélem tudtam segíteni:)Kitartást!
2009. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 36. hétig kell szedni a magnesiumot, és utána nem, mert akkor nem lesz olyan "könnyű" a szülés, és nem lesznek intenzívek a fájások.
2009. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:55-ös vagyok

Az önkormányzatnál csak annyit mondtam, hogy szeretnék érdeklődni, milyen lakáscélú illetve gyereknevelési támogatás létezik? Aztán innen ment simán a dolog, csak az első mondat volt nehezebb, amíg kinyögtem az ügyintézőnek, mit akarok. Aztán már csak az igénylés feltételeiről kellett beszélnünk.

Ja, 17 hetes terhességtől a magzat is 1 főnek számít, ha azt kell beírni, hányan vagytok egy háztartásban!!!!

2009. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!