Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok Kedden kell...

32 hetes vagyok Kedden kell mennem a kórházba magas lett e cukrom, van valami diéta amivel tudnám addig csökkenteni? és milyen az a vércukorprofil vizsgálat?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 4. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Sok vércukros kérdés van itt, nézz körül.

Diétát meg találsz egymilliót a neten, ha szánsz rá kis időt.

A dietetikus beállít neked egy diétát, általában 160-220 gr szénhidrát között.

Ez egy napra megehető szénhidrát mennyiséget jelöli, kapsz táblázatot, amiben minden tápérték és ételjavaslatok, napi étkezési javaslatok vannak.

Nem ehetsz: sütit, üditőt, banánt, mézet, lekvárt.

Amit mérsékkel: risz, krumpli, lisztes dolgok-pékáru ez legyen teljes kiörlésü!! gyümölcs, tejtermék, tojás

amit lehet: zöldség, gyümölcs , főzelék, natur hús, tea, víz.

Ha kicsit odafigyelsz, a cukrod 7 alatt fog maradni evés után is, és az már jó!

nekem azóta csak a dietetikus mérte a vércukrom egy sima ujjszúrással, 1X kelett mennem vérvételre(de nem terheléses cukorra, csak egy sima vérvételre) és még egyzer kell mennem. Nekem ennyi..

Ne izgulj, nem lesz semmi baj!

2008. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor kórházban feküdtem, a szobatársamnak csináltak vércukorprofilt, ami azt jelentette, hogy egy nap többször is vettek tőle vért (azt hiszem 7-szer), meghatározott időközönként, és természetesen legelőször éhgyomorra. Meg volt határozva, hogy aznap pontosan mit és mennyit ehet, és azt mikor kell elfogyasztania. Azt nem tudom, hogy ezt a vizsgálatot mindenütt ugyanúgy csinálják-e.

A diétában nem tudok segíteni, mert szerencsére engem nem érint, de ha itt rákeresel, sok tapasztalatot találhatsz!

Minden jót: 32 hetes kismama

2008. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én 29hetes vagyok,nekem is rosz lett a cukrom,én már voltam vércukorprofil vizsgálaton.Ez azt jelenti,hogy 1 nap alatt 6szor vesznek vért vénából.Oda kell menni éhgyomorra,akkor vért vesznek,aztán kell vinned a reggelidet,majd reggeli után 1 órával megint vért vesznek.Ugyanezt az ebédnél,és ugyanezt a vacsoránál...Nem kellemes,de ki lehet bírni.Ja de ha jól értem,neked be kell feküdnöd?Akkor meg csak annyi a dolgod,hogy megedd amit adnak,aztán étkezések előtt,és után 1órával vért vesznek,és ennyi az egész.
2008. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
köszönöm a válaszokat.6x vagy 7x fognak vért venni? Hű már rosszul is vagyok. Na Megpróbálok utána nézni a neten ennek a diétának,eddig is azt tettem csak sajna nem találtam konkrét diétás táblázatot és azt hittem hogy majd itt tudnak nekem küldeni vagy címet adni ahonnan konkrét cukor diétás receptek vannak. De így is sokat segítettetek nekem! Köszönöm! Mindenkinek jó babavárást!
2008. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6*vesznek vért.A 3 fő étkezés előtt és után.Nézegesd át a kérdéseket mert nagyon sok,jó étrend le lett már itt írva.Egyébként én 5 hete diétázok,de nem a kapott mintaétrendeket eszem,hanem szinte mindent megeszek amit megkívánok(a fő tiltott dolgok kivételével,csak éppen belekalkulálom az étrendembe,beleszámolom a szénhidrátját..A cukrom pedig tök jó....
2008. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Már egyszer megköszöntem csak nem vettem észre hogy a párom belépőjével történt és így mint válaszoló ment el a komment. :-) na és nem fogok bekómázni?

2008. ápr. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!