Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangon észrevette a doki...

Ultrahangon észrevette a doki hgy jobb petefészkemben 5 cm-es ciszta alakult ki. Árthat a babának? Mi lesz a cisztával ha tovább nő? 8 hetes kismami vagyok.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 4. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg a terhességet nem zavarja, nem bántják. De ha más a helyzet, akkor a dokik tudják, mit lehet tenni. Konzultálj az orvosoddal, biztos elmeséli a lehetőségeket.

Ne izgulj.-)

2008. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt. Akkor vették észre mikor a terhességet, először azt hitték ikerterhesség Majd kiderült, hogy egy 64mmx54mm-es ciszta. Hetente kellett miatta járnom UH-ra. Gyógyszert nem kaptam rá. Ne izgulj miatta, fel fog szívódni. Nekem a dokim zt mondta hogy gyakori ez az első terheseknél. 12.-ik héten az Uh-n már nem is volt meg. Elnyomja a baba ezért szívódik fel.

Előfordulhat, hogy barna folyásod lesz, ez még nem aggasztó, de ha vérzel az igen. Akkor rögtön menj dokihoz.

Egyébként tünetmentes szokott lenni, nem is érzed.

Barátnőmnek 4 hónapig volt meg és folyamatosan vérzett a cisztája, ő infúziós kzelést kapott rá mert már akkora volt hogy hozzáért a babához.

A babának semmi baja nem lett tőle és egészséges.

Üdv: 25 hetes kismami

2008. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amennyiben arról az oldalról ovuláltál, (szerintem arról) mivel a sárga test a terhességben cystává alakul, nekem is 5 cm körül volt, ő termeli a progeszteront a terhességben addig, amíg a méhlepény teljesen ki nem alakul, innentől majd ő átveszi a terhesség fenntartását!!!Utána szépen elsorvad, nekem is így volt a 12.-ik héten már nem ils látták. A babának az ég világon semmi baja nem lesz, kérdezz rá az UH-osnál, hogy a másik oldalon lát-e sárgatestet, ha nem akkor biztosra veheted, hogy ez a corpus luteum cyticum, azaz a sárga tested cisztikus átalakulása, ami tök normális!!!!

Boldog babavárást!!!

2008. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat , nyugodtabb lettem:-))
2008. ápr. 4. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!