Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudatosan olvasgatjatok mar...

Tudatosan olvasgatjatok mar terhesseg alatt a babakkal/szoptatassal kapcsolatos kerdeseket, vagy csak a benneteket erinto terhesseg/szules kategoriat?

Figyelt kérdés

Nekem mar hat honapos a fiam. Az oldalt a terhessegem elso heteiben fedeztem fel, azota rendszeresen latogatom. Kb a 30. hetig kizarolag a terhesseggel kapcsolatos kerdeseket figyeltem, utana mar a szulest is.

Viszont a fiam megszuletese utan rajottem, hogy hatalmas nagy butasagot kovettem el azzal, hogy nem kezdtem el mar akkor a babakkal/szoptatassal kapcsolatos kerdeseket nezegetni, amikor o meg a pocakban volt. Ugyanis ott alltam egy ujszulottel a kezemben, az allando oldalatogatasnak koszonhetoen mar szinte le tudtam volna vezetni egy komplett szulest terhesgondozadssal, de a babagondozassal, szoptatassal kapcsolatos gyakorlati problemakrol fogalmam sem volt.

Olvasgattam persze a szules utani elettel kapcsolatos tajekoztatokat, konyveket terhesseg alatt, de az az elmelet volt, arrol nem tudtam, hogy milyen problemak lehetnek a gyakorlatban egy ujszulott, illetve a tej beindulasa korul.

Akkor meg mar nem volt idom itt utna nezegetni elore, mindent akkor probaltam gyorsan kinyomozni, amikor mar szembe kerultem a dologgal es az anyai osztonom keves volt a megoldashoz.


Ti elorelatobbak vagytok, mint en voltam es az itt feltett babas kerdesek segitsegevel ia keszultok elore?


(A kerdesem inkabb elso babajukat varokat erinthet, mert masodiknal ugye mar tapasztaltabbak vagyunk, emlekszunk a dolgokra. Bar ha nalam eltelne sok ev a ket gyerek erkezese kozott, akkor lehet, hogy ujra kellene mindent ismet tanulnom...)


2009. máj. 29. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még a terhességtől is minimum 5 évre vagyok,de már most olvasgatom:DMivel 10 éves koromtól készülök rá(nem vok pszchihológiai esetXD) sok könyvet olvastam,vannak bnős tapasztalatok,ezeket szívesne leírom nektek:D
2009. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy írtál, sztem erre senki nem gondol! Peig milyen igaz! Szerintem mindenki előbb meg akarja szülni egészséges babáját, aztán meg lesz valahogy.
2009. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én néha már olvasgatom a babás részt is, persze most még a terhesség topic a leglátogatottabb nálam is. De én azért készülgetek pl. a szoptatásra is, a múlt héten a Születés hete rendezvényen elmentem egy filmvetítésre, ami a szoptatásól szólt. De szerintem nem lehet ezekre a dolgokra felkészülni könyvekből, majd jön magától...remélem :o)

üdv: 31 hetes km

2009. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi voltam, mint te :) Kizárólag a "terhesség" rovatot olvastam. Én még a "szülést" sem olvastam, mert terhesen nem akartam belefutni szülés-rémtörténetbe.

De azért annyira nem hiányzott a szülés után a babás-szoptatásos rész, hiszen valahogy ösztönszerűen sikerült minden a babámmal kapcsolatban. Szerencsére nem volt gond a babámmal, nyugis problémamentes volt az első pár hét is, és azóta is. Ha mégis kérdésem volt, jöttem és rákerestem.

Összességében az a lényeg, hogy nem szabad semmire ráparázni :)

Amúgy én is tudnék tartani egy bőséges előadást csecsemőgondozásról, terhesgondozásról :) :)

2009. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerencsere a babammal nekem sem volt sok problemam, jo es egeszseges baba volt. Se szajpenesz, se hasfajas, se szorulas, alig sirt, aludt egesz nap.

Nalam a kaput az rakta be, hogy hormonalis problema miatt nem indult be a tejem, egy csepp sem volt.

Es emiatt estem baromira ketsegbe, hogy hogyan is lehetne tejet csinalni, mivel, mi segit, milyen csodaszerek vannak, hogyan es mennyit kell fejni, stb.

Merthogy en ugy kepzeltem el, hogy szules utan par napon belul jonni fog a tej, annyi, amennyi eleg, odarakom a babat, eszik, amennyit szeretne es tok jo.

Nah, akkor dobbentem ra, hogy hiba van a szamitasomban es fogalmam sincs, hogy mit csinaljak, hogy legyen tejem, hogy adjam neki a tapszert, ha megsincs, adhatom-e egyaltalan, stb.

Szoval en emiatt ereztem ugy, hogy semmit nem tudok a babagondozasrol.

Jah, es be is sargult, ezt majd elfelejtettem. A felett is ertetlenul es ketsegbeesetten alltam a harmadik nap reggelen, amikor eszrevettem, azt sem tudtam, hogy mit kell vele csinalni. OK, akkor hirtelen utana olvastam es rajottem, hogy ez nem nagy gond, konnyen elmulik, csak egy-ket dologra kell odafigyelni, de ha tobbet olvasgattam volna valodi anyukak valodi tapasztalatait, akkor talan nem ijedtem volna meg tole annyira.

Mondjuk nalam az is lehetett a gond, hogy mi kulfoldon elunk, a babam hat oras volt, amikor kiengedtek a korhazbol, szoval nem voltak meg azok a bent toltott napok, amikor hozzaerto figyeli a gyereket, hogy van-e tej, besargul-e, tud-e szopni es tanacsot ad az idokozben felmerult kerdeseknel. Ketten voltunk a ferjemmel, o meg annyit sem tudott, mint en.

Nem tudom, en akkor nagyon felkeszuletlennek ereztem magam, az is voltam es utolag jottem ra, hogy keszulhettem volna tobbet is, idom engedte volna.

Kb harom hetes volt a fiam, amikor mar nem volt bennem az egesz napos gyomorideg es nem feltem attol, hogy veletlenul artani fogok neki, vagy nem veszek eszre valamit, amit eszre kellene, hanem nyugodtan es magabiztosan lattam el.

2009. máj. 29. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a terhességem elején fedeztem fel az oldalt, de már akkor is mindent elolvastam, amit a "Gyerekvállalás, nevelés" alatt találtam. Azóta is. :)

7 hónapos a lányom, sokat "okosodtam" az oldal segítségével. (Meg másokéval. Köszi mkinek!)

:)

2009. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,än kät honapja rendszeresen olvasom ezt az oldalt.Mindent elolvasok,sok tapasztalatot gyüjtöttem,pl a szoptatässal kapcsolatban is,16 ävvel ezelött nagyon tudatlanul szültem a kislänyomat,szoptatni nem tudtam,most mär tudom mit rontottam el,äs mäskänt fogom csinälni.A babäs oldalt is olvasom,jobb felkäszülni mint megijjedni,Än szemäly szerint nagyon örülök ennek az oldalnak.jelenleg 26 hetes kismami,Mindenkinek könnyü szüläst äs boldog babaväräst kivänok
2009. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlo szituba vagyok mint te,csak meg nem szultem.

Szoval mi is kulfoldon elunk,segitsegem nem lesz,itt nincs vedono es a nyelvtudasom se tokeletes.

Szoval nekem ez az oldal a mentoov.

Persze kezdetben en is legtobbszor a terhessegeset olvastam de aztan nagyon hamar a szulest is.Most mar a szoptatas az egyik leggyakoribb es a babas oldalt is naponta megnezem.

Ugy h en tudatosan keszulok.De lehet h nem lennek ilyen ha lenne segitsegem.

Udv:37 hetes kismama

Ui:Orulok ennek a normalis,ertelmes kerdesnek:)

2009. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!