Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként mi az, ami érdekel...

Kismamaként mi az, ami érdekel a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A közeljövőbnen egy 5-10 perces beszámolót kell majd tartanom a szoptatással kapcsolatos tapasztalataimról, élményeimről. Mivel elég sok kismama is jelen lesz, elsősorban olyan dolgokat szeretnék kiemelni, ami nekik is hasznos lehet. Nem szeretnék feleslegesen fecsegni arról, ami esetleg senkit sem érdekel...

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. júl. 19. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem még távol van, de vannak homályos foltok.

valami olyasmit hallottam, hogy nem mindegy, hogy a baba kiszopja, vagy lefejjük és úgy adjuk oda neki. miért?

ha marad tej, azzal mit lehet csinálni? azt hallottam, hogy le lehet fagyasztani és akkor nagyobb korába mehet neki az ételbe, pl. főzelékbe. egyéb lehetőségről tudsz?


4+5 hetes

2010. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem leginkább az érdekel,hogy megfelelő és elegendő lesz e a tejem a babának.

13 hetes km

2010. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- Honnan tudom hogy megfelelő-e a szoptató póz?

- Melyik mellszívó a jó? Melyik a jobb, ha magamnak kézzel fejem, vagy ha gépi mellszívóval?

- Szopizás után mennyi idő a büfizés?

- Mindkét mellből szopnia kell?


Én 21 hetes kismama vagyok, teljesen tapasztalatlan szoptatás téren mivel első babás vagyok.

2010. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: majd megkaphatjuk az anyagot, amit készítettél? kíváncsi lennék rá
2010. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már szültem egyszer, ráadásul van egészségügyi végzettségem. Nekem a gyakorlati része volt fontos (ma is), például kitől kaphatok segítséget ha mégsem megy a dolog. Gondolok itt a szoptatási tanácsadókra, elérhetőségükre, miért jó ha valaki igénybe veszi amit nyújtani tudnak.
2010. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok.A következő dolgok érdekelnének: ha az első napokban csak előtej van, annak a mennyisége is elegendő a babának?

2. ha nem indul be a tejtermelés csak 3-4 nap múlva, miért hozzák szoptatni a babát már első nap 3 óránként? (nekem ez egy nagy félelmem, hogy hozzák a kicsit, és nincs mit adnom)

3. a lefagyasztott tejet oda lehet neki adni üvegből is, ha valamiért nem tudok szoptatni (pl. beteg vagyok), vagy csak ételek sűrítésére lehet felhasználni?

4. miért kell mindenáron fejni, ha a baba jól eszik és sűrűn van mellen ( több helyen hallottam, hogy fejni, fejni kell állandóan)

5. mi lesz ha nem jön magától maga a szoptatás?Akkor ott fogok bénázni a kórházban mindenki előtt?Nem kínos ez egy kicsit?

Első baba lesz nekem is.

2010. júl. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!