Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak vele? Tegnap...

Mit csináljak vele? Tegnap óta keményedik a hasam, de nem az egész, csak a köldök alatti rész. Néha nehezemre esik felállni és menni, ha sokat ülök egyfolytában. Egyébként lehet ez a hidegfornt hatására? 27 hetes km.

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Magne b6 nem segit
2009. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ott keményedik, de szerintem semmi köze a fronthoz!!A magne b6 jó rá!!
2009. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Rám is hat így a hidegfront. Korábban előfordult túl sokszor, az orvos napi 3 x 250 mg magnéziumot javasolt (a magne b6-ban ennél jóval kevesebb van). Szerintem beszélj a dokival, mert a dózis függ a dolog intenzitásától. Ekkora mennyiség mellé viszont érdemes kálciumot szedni, mert az így nehezebben szívódik fel (begörcsölt a vádlim).


Mindenképp pihenj, zárd ki a világot, meditálj, szakadj ki kicsit, ne stresszelj. Nekem a doki azt mondta, ha nem veszek vissza a pörgésből, hiába szedem a magnéziumot, kálciumot.


Egyébként ezzel teljesen elmúltak. Váltottam és itthonról dolgozom, mindent betartok, amit az orvos mondott (csak ne írjon ki). :-) 25 hetes km

2009. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig nem szedtem semmit, mert nem volt rá szükség.

Egyébként ma van uccsó az napom, ma dolgozom utoljára, aztán pihi.

Magne B6-ot a doki írja fel, vagy recept nélkül is kérhetek a gyógyszertárban?

2009. máj. 29. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Magne B6 recept nélküli. Viszont én a calciumot nem javaslom, mert pont ellentétes hatást vált ki, mint a magnezium. Utolsó héten kell CA-t szedni, amikor MG-t már nem. De lehet hogy tud valamit az előttem szóló, amit én nem. Nekem ezt a doki mondta.
2009. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. 10:22-es vagyok. Vény nélkül kiadják bármelyiket. a 22. hétig egy hónapon át én is magne b6ot szedtem, napi 1x. Azóta Magnerotra váltottam, ez rágótabi, bárhol beveheted, víz nem kell hozzá és az ára nagyon kedvező: sokkal olcsóbb a magnebénél. (Ha később kéne, 500 mg egy tabi, félbe szoktam törni, de vághatod negyedbe is)
2009. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy utolsó hetekben kell a CA, a 36. héttől nem kell a MG-t abbahagyni.
2009. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tehát 36. héttől nem kell a MG! (bocs, nemrég ébredtem:-)
2009. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10:22-es megint. Igen, kis adag magnézium mellé nem hinném, hogy kell kálcium, de az én adagom mellé kellett, mert ennek a hiánya is okozhat görcsöket. A dokim mondta, hogy szedjem napi szinten, sajnos ezt én sem tudtam elképzelni - attól van, hogy a sok magnézium mellett nem tud úgy felszívódni, nem is szabad egyszerre beszedni őket.
2009. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megyek és veszek a patikában Magne B6-ot, remélem segít:)
2009. máj. 29. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!