Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogászati ellátás kismamálna...

A fogászati ellátás kismamálnak ingyenes? Ha igen, akkor a körzeti fogorvosnál, vagy egyéb magánrendeléseken is?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem úgy ahogy a magán nőgyógyász se lát el ingyen, a magán fogorvos se fog.minden ami tb alapon megy, sztk vagy kórház.
2008. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ingyenes, akkor kizárólag a körzetileg illetékes sztk rendelőben , máshol nem.

És ott is orvosa válogatja. Van akitől nem kérnek semmi pénzt, van akivel kifizettetik.

Nekem csak a tömés anyagárát (2.000,- ftot) kellett fizetnem, és a második alkalommal már vizitdíjat is kért-bár ez már nincs.

2008. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az SZTK/körzeti ingyenes (a tb-vel már kifizetted), a magándokinak meg fizetni kell.
2008. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magánorvosnak természetesen fizetni kell. A körzetinél az van ingyen, hogy pelepecsétel a kiskönyvedbe egyet (mivel egyszer el kell menni fogászati vizsgálatra is terhesen), meg persze ha gond van, akkor azt rendbe rakja, de van, amiért ilyenkor is fizetni kell. Pl. fogpótlást ilyenkor sem csinál ingyen.
2008. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmentem a körzetileg illetékes fogorvoshoz, ahol közölte velem a doktornő, hogy van 5 lyukas fogam, amit be kell tömni. Tájékoztatott, hogy csak az amalgám tömés ingyenes, a fehér, sztétikai tömésnek darabja 7 ezer forintba kerül.

Én kicsit sokallottam ezt az összeget, más magánrendelésen sem kerül többe, sőt!!

Elmentem egy másik fogorvoshoz, ahol közölték velem, hogy nincsen egyetlen lyukas fogam sem, csak a fogkövek, amit a jövőhéten eltávolít.Jó mi? Felháborítónak tartom, hogy hülyének nézik az embert, csakhogy minél több pénzt gomboljanak le róla. Kismamáknál,meg egyenesen gusztustalan szerintem.És ez 5 db.épp fogamba is került volna. Teljesen kihasználják, hogy konkrétan sehol nincs leírva, mit takar az ingyenes fogmegtartó kezelés. Egy 21 hetes kismama

2008. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!