Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki táppénzen van, attól a...

Aki táppénzen van, attól a háziorvos milyen időközönként kér igazolást a nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés
2 hetente járok a háziorvoshoz, de 4 hetente kéri a papírt. Most szabin van 2 hétig a nődokim, félek, hogy ha nem viszek igazolást,a háziorvos nem adja meg a táppénzes papírt.
2009. máj. 28. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem havonta kell egy igazolást vinnem a nödokitól,a háziorvosnak!
2009. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én előszőr a körzetinél voltam tápénzen, majd átvett a nőgyógyász, és onnantól kezdve már nem kellett a körzetihez járnom. Úgyhogy sztem ha a nőgyógy felvett, nem kell bejelentkezned a körzetihez.
2009. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, mint te, szerintem próbálj a nődokitól kérni igazolást, mielőtt elmegy szabira, hogy a háziorvosnál ne legyen gond. Vagy hívd fel a háziorvost, mondd el neki, hogy mi a helyzet, hátha megérti és ráér később bevinni az igazolást.
2009. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden hónapban, amikor megyek a táppénzes papírért, viszem a szakorvosi javaslatot. De azt mondta a háziorvos az elején, hogy nem kell ezt napra pontosan szigorúan venni. Szerintem is, ha előre jelzed a csúszást, megértő lesz a háziorvos (hiszen valószínűleg ő is megy majd szabadságra, és akkor sem tudod majd esetleg napra pontosan leadni).
2009. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én első alkalommal mutattam neki egy igazolást, azóta nem kérte....
2009. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2009. máj. 28. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem a körzeti nőgyógyász vett táppénzre, akihez terhesgondozásra jártam.
2009. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én háziorvosom nagyon rugalmas. Annyit kért, hogyha 3 hetente megyek a táppénzes papírjaimért, akkor vigyek papírt az esetleges vizsgálatokról( nőgyógyászati vizsg., vérvétel, védőnői mérések, stb), hogy bekönyvelhessék. De előfordulhat, hogy abban a 3 hétben nincs is semmi vizsgálat, akkor majd köv. alkalommal visszamenőleg beviszik az adatokat.

Sajnálom azokat, akiknek a dokijuk ilyen földhöz ragadt és szőrszálhasogató. Mindenesetre ha tényleg ennyire ragaszkodik a papírhoz, próbálj a nődokiddal beszélni!

2009. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az elején kérte a papírt,azóta nem.A pocakom kezd kerekedni,nehéz lenne letagadni.:)
2009. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!