Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora a normális nyakiredő...

Mekkora a normális nyakiredő méret?

Figyelt kérdés
12 hetesen és négy naposan nem mondák a méretet, vagy hogy baj lenne, de én úgy láttam hogy legtöbbször 3 mm-t mértek! Az normálisnak mondható, vagy már kóros? a véreredmény is egy hét múlva várható!
2008. ápr. 2. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3 mm alatt kell lennie! Beszélj az orvosoddal! Biztos kaptál leletet, azon rajta van a pontos méret (NT)
2008. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A nő nem mondott semmit, amikor megkérdeztem mekkora a baba, azt is csak azért mondták mert kérdeztem. Aztán én úgy láttam a gép folyton 2,5-3 között mérte... Nem is tudom miért nem kérdeztem, blokkoltam!
2008. ápr. 2. 20:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, nem kaptam leletet... csak az UH képeket, semmi mást. 1 hét múlva lesznek eredmények!
2008. ápr. 2. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne, hogy a nyaki redőt mérte? lehet, hogy más érték 3 mm! mérnek ilyenkor több mindent.

érdekes, hogy rögtön az uh vizsgálat után nem kapsz a kezedbe leletet. miért tartogatják?

2008. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
írd be a keresőbe, akár ezen a honlapon, vagy a googlee-ba, hogy nyaki redő vagy NT!
2008. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A feje alatt méricskélt, pont a nyakánál... rengetegszer lemérte, vagy 6 percig azzal játszott! Az USÁból írok, ott nem adnak a kezedbe semmit, csak a képet. Az előzőnél sem kaptam semmit, majd gondolom a véreredménnyel együtt értékelik, addig nem akarnak megrémiszteni ha kóros lenne... vagy nem tudom. JA, a CRL 6.98 mm, majdnem 7 cm ennyi idősen!
2008. ápr. 2. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A nyakiredő 1-3 mm közt jó.És ha bármire kíváncsi vagy, ne hagyd magad,elején én is mindig megbántam hogy nem kérdeztem,most bezzeg...Boldog babavárást!

2008. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is úgy tudom, hogy 3 alatt jó.Ha valami gond lenne, biztos, hogy szólnának, nem tudom elképzelni, hogy annyiban hagynának ilyen fontos dolgot!

A dokinál valahogy én is mindig leblokkolok, nem félemből, de mindig felét elfelejtem megkérdezni, amit akartam.Azután meg bosszankodom.Szerintem ne stresszelj, rendben van minden, biztos!

2008. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én azért magkérdezném, mert amikor én voltam 12 hetesen, a doki azt mondta, hogy majd figyeljem az NT eredményt, az 2.5 alatt jó. Nekem 1.4 mm lett, és erre mondta a doki, hogy az tökéletes.
2008. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia! :) hivatalosan 0.7 és 3 mm közötti érték jó. ezen kívül megszokták nézni hogy van-e orrkezdemény, annak hiánya utalhat betegségre. (de pl az orrkezdeményt nekem nem is nézték) nem tudom amerikában hogy megy, de ha bármennyiszer mehetsz ultrahangra, akkor szerintem menj el megint és kérdezz bátran. én már kikészítettem a dokimat a sok kérdéssel :)))), úgyhogy nyugodtan kérdezz tőlük, azért vannak! a nyakiredő mérésen kívül, amennyiben szeretnéd vannak más szűrési lehetőségek is, amit anyai vérből csinálnak, még időben vagy, ha minden igaz a 16 hétig lehet ilyet kérni, itthon nálunk ezt külön fizetősen lehet megtenni. nézz utána van-e nálatok kint magzat diagnosztikai központ, esetleg ott érdemes alaposabban foglalkozni a témával :).

remélem tudtam segíteni,

üdv

28 hetes mami :)

2008. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!