Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák/kismamák!...

Ikres anyukák/kismamák! Leírnátok, hogy nálatok milyen eredmények születtek a 12 hetes kombinált tesztnél?

Figyelt kérdés
PAPP-A, szabad béta HCG, NT
2012. jan. 21. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem PAPP-A 399.70 miu/L 1.51 MoM, szabad béta-hcg 52.6 Ng/ml 2.24MoM, NT az egyik babánál 1.28mm, a másiknál 1.07 mm.

Miért kérdezed?

2012. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az enyémek ilyenek lettek:


PAPP-A: 4,38 MoM

Szabad ß-hCG:1,9 MoM

NT: mindkettőnél 1mm


Nem tudom,hogy miért ilyen magas a PAPP-A!?

Senkinél sem láttam ilyen magas értéket.

2012. jan. 22. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:

A vérmarkerek szintje általában alacsonyabb a nagyobb testsúlyú, míg emelkedettebb

a vékonyabb testsúlyú nők esetében.


A szabad ß-hCG emelkedettebb ikerterhességeknél. Hármas, illetve többes terhességeknél, a kockázatbecslés nem kivitelezhető.


Ezt találtam, ha vékony vagy, lehet az is közrejátszik, így magasabb a PAPP-A szint. Én túlsúlyos vagyok, lehet nekem azért is volt alacsonyabb.


De összességében számít,ha az van rajta,hogy negatív, akkor nem kell aggódnod. Amúgy ha jól tudom 5.0 Mom a felső határértéke a PAPP-A szintnek, addig jó!

2012. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vékonynak éppen nem vagyok mondható. :-)

A papíron az áll,hogy : NEGATÍV.

Down-kór: 1:50 000

Edwards: 1:50 000


Köszönöm szépen a rákeresést!

2012. jan. 23. 07:53
 5/7 Ancs79 ***** válasza:
Sziasztok, én 15 hetes vagyok, de nekem a doki sem a kombinált tesztet, sem az AFP-t nem javasolta, azt mondta, hogy ikerterhességnél nincs értelme, mert a babók értéke ki is egyenlítheti egymást. Így mi csak az uh eredményre támaszkodhatunk igazán.
2012. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit:) Sztem akkor ne aggódj, ha negatív van ráírva! Hidd el,minden rendben lesz!

Mindkettőtöknek problémamentes terhességet és kitartást kívánok! Az enyém simán zajlott, de azért még így is nehéz volt, főleg a vége, és a szülés sem volt leányálom,de nagyon megéri:) na meg persze én is sokat aggódtam egészen addig, amíg meg nem érezetm őket rúgdosni...:) Ha van kérdésed/kérdésetek, szívesen segítek!

2012. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 24. 07:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!