Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elküldtek a munkahelyemről,...

Elküldtek a munkahelyemről, de utólag kiderült, hogy már akkor áldott állapotban voltam. Mit tudok tenni, hogy meglegyen a gyedhez megfelelő 180 nap munkaviszony?

Figyelt kérdés
Nyilván el kell mennem dolgozni. Kell valakinek egy kismama?
2009. máj. 27. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a volt munkahelyeden a törvény szerint kötelesek visszavenni, ha a kiskönyveddel bizonyítod, hogy már akkor terhes voltál, mikor elküldtek - nem fognak érted lelkesedni, de így legalább meglesz a 180 napod!
2009. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Így van, a felmondás érvénytelen. Még ha te se tudtad, hogy terhes vagy, akkor is. Ha nem érvénytelenítik, akkor irány a munkaügyi bíróság, azonnal visszahelyeztetnek az eredeti állásodba, visszamenőleg ki kell fizetni a béredet. Még jól is jársz, addig se kell dolgoznod, a fizetésedet mégis megkapod, igaz, majd csak utólag... :-)
2009. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ugye nem közös megegyezéssel jöttél el? mert akkor nincs visszaút :S ha papír szerint is ők mondták fel a munkaszerződésedet, akkor vissza kell, hogy vegyenek
2009. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta anno a barátnőm, akinek az édesanyja eléggé képben van az ilyen dolgokkal, hogy ha kirúgtak, mert fogalmuk sem volt róla (ahogy neked sem), hogy babát vársz, akkor olyan nincs, hogy visszamész mondván, hogy rájöttél, hogy terhes vagy. Olyan embert nem rúghatnak ki, akiről tudják, hogy terhes. Akiről nem tudják, azt igenis elküldhetik.
2009. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
sajnos én is úgy tudom hogy csak akkor vagy védett, ha tudomása van a munkáltatónak a terhességről.
2009. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ha nem tudták, hogy terhes vagy akkor nincs mit tenni...
2009. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az első vagyok

[link]


"Mikortól élvez felmondási védettséget egy kismama? A terhesség megállapításának pillanatától?


A megfoganás pillanatától védett a munkavállaló, rendes felmondással nem bocsátható el. Vagyis az elbocsátása akkor is jogszerűtlen, ha sem ő, sem a vezető nem tudott a terhességről, és csak utólag derül ki a terhesség ténye. "

2009. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!