Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kalcium tablettát mikortól...

Kalcium tablettát mikortól ajánlott szedni? Milyent javasoltok? 16 hkm

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
En nem hallottam meg ilyesmiröl,h kälciumot külön kene szedni....terhesvitamint es esetleg magneziumot a görcsökre mär az elejetöl.
2012. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a 16. héttől szedek 500 milligrammosat.

Azért, mert néztem,hogy a terhesvitaminban nincsen.

De!

Amikor kikértem a gyógyszerész tanácsát, akkor az volt a válasza, hogy nem érti, mi ez a hisztéria a terhesek körében?!

Na szóval figyelembe veszem, hogy mit eszek, és így iszom a calcium sandozt. De csak ha kevésnek tartom a napi bevitelt.

Terheseknek 1200-t kell bejuttatni, ezt olvastam a neten.


Boldog babavárást!

2012. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sandozt, az legalább fel is szívódik. :)
2012. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogaim miatt en alapban szedem rovidebb megszakitasokkal, mondjuk nem brutal mennyisegben.

Terhesen viszont meg ettol is kevesebbet szedtem, mert valahol olvastam, hogy a rendszeres es fokozott kalciumbeviteltol hamarabb es gyorsabban meszesedhet a mehlepeny. hogy igaz-e, vagy sem azt nem tudom, de nem mertem emiatt sokat szedni.

az en terhesvitaminomban volt, viszont nagyon keves.

megneztem a tobbit is es azokban is alig volt, vagy egyaltalan. szoval talan megis van osszefugges a calcium es a meszesedes kozott, lehet, hogy ezert nem raknak a vitaminba tul sokat.

en megkerdezem a helyedben az orvost.

2012. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!