Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzel kapcsolatban szeretn...

Táppénzel kapcsolatban szeretnék megtudni egy két dolgot?

Figyelt kérdés
A munkahelyem nem kifizetőhely.Akkor mikor várható, hogy küldik a pénzt???Mennyi pénzre számíthatok ha a bruttó jövedelmem 149500 Ft?
2012. jan. 12. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy én augusztusba mentem táppénzre, és november közepére, végére kaptam először táppénzt, úgyhogy készülj fel. Azt nem tudom mennyit fogsz kapni. De ha egyszer megkapod az elsőt akkor utána folyamatosan minden hónapban küldik.
2012. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az Oep fogja küldeni, ahogy a tgyást és a gyedet is később, az elsőre sokat kell várni, de utána majd fogják küldeni rendesen. Beszélj a helyi TB ügyintézővel is, de jobb ha egy idő után már Te viszed be személyesen a táppénzes papírodat az oepbe, akkor hamarabb kapsz pénzt.
2012. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.De nagyon szeretném tudni, hogy mennyi pénzre számíthatok ha október 27-től vagyok táppénzen és bruttó 149.405.- Ft a fizetésem.Meg van a két év munkaviszonyom(három és fél éve dolgozok ott).A fizetésemet decemberben emelték fel.Így januártól érvényes a 149405.Ft. Ezt megelőzően 110000 Ft volt a bruttóm.Mennyit fogok kapni a decemberig és mennyit utána??Mert gondolom januárra már több a táppénz is nem?Mivel megemelték a fizetésemet.Valaki segítsen aki jártas ebben, mert én nagyon nem tudom hogy mennyi pénzre számítsak!!
2012. jan. 12. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
a 110.000 bruttó után fogod kapni, mivel az előző évet nézik
2012. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A táppénzt nem az aktuális bruttó keresetből számítják ki???Akkor nem lesz sok értelme volt annak hogy felemelték a fizetésemet?
2012. jan. 12. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem az aktuálisból, hanem az előző év átlagkeresetéből.

Én tavaly dec. 1-től vagyok táppénzen és 128.000 bruttóra 69.000 tp-t kaptam, de ebben még benne van az adójóváírás és a családi adókedvezmény is. Szóval nem valami sok! Jövő hónaptól meg még kevesebb lesz.

2012. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A táppénzt, ahogy írták előttem, mindig az igénylést megelőző évben elért jövedelemből számolják.

Ha neked ez 110 ezer volt, akkor a táppénzed bruttó 65 ezer körül lesz.

Ebből levonás 16%, de érvényesíthetsz családi adókedvezményt, úgy nem lesz belőle levonás, csak kb. 400 Ft.

2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Úgy látszik nagyon kevés pénzt kapok majd, nem is tudom, hogy ennyi pénzből hogy lehet kijönni.:(
2012. jan. 12. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 01-12 15:08!


Hogy kell kiszámolni a táppénzt? Mi alapján kaptad azt az összeget?

Előre is köszi

2012. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem az alap.

Ha az igénylés előtt 2 év folyamatos munkaviszonyod volt, akkor a mértéke 60%, ha ennél kevesebb, akkor csak 50%.


Levonás belőle szja (16%).


Pl. 100 ezres bruttó - táppénz bruttó 60 ezer levonás 9600Ft.

Erre teljes mértékben érvényesíthető a gyerek után járó adókedvezmény, ekkor a levonás 0.

2012. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!