Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köteles visszavenni a munkálta...

Köteles visszavenni a munkáltató a GYED után?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy nem köteles visszavenni a munkáltató a szülési szabadság lejártát követően. Van pár "jóakaróm" a munkahelyen, akik ezt el szeretnék érni, de nem tudom, hogy ez igaz-e. Én gyermekem 1.5 éves korában jönnék vissza, és ezt találtam az új munka törvénykönyvében.


(3) A munkáltató a munkavállaló ajánlatára - a 128. § szerinti fizetés nélküli szabadság

megszűnését követően a gyermek három éves koráig - köteles a munkaszerződést a napi

munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani.


Ezek szerint, nekem a híresztelés nem tűnik igaznak.


2012. jan. 9. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyed idején fizetés nélküli szabin vagy, amit te kértél. Ha kéred, hogy már nem kéred (jaj, de szépen fogalmaztam...), akkor nem kötelezhetnek, hogy igénybe vedd.
2012. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt visszamennél dolgozni legalább 30 nappal előtte írásban kell tájékoztatnod a munkáltatót a visszatérési szádékodról. Neki köteles munkát biztosítania, ugyanis a gyermek 3 éves koráig felmondási tilalom véd. Most nem tudom pontosan, hogy hogy variálták meg a törvényt, mert korábban olyan volt bele írva, hogy a gyes időtartama alatt, max a gyerek három éves koráig nem mondhat fel. De gondolom, ha visszamész dolgozni, főleg, ha részmunkaidőbe, akkor meg lehet igényelni a gyest, mert az jár három éves korig és mellette max. heti 30 óra munkaviszony folytatható.
2012. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 10. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!