Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok és...

18 hetes kismama vagyok és 2napja bekeményedett a hasam és miközben bekeményedik hasmenés érzésem van, ez mitől van?

Figyelt kérdés
Nektek is volt már ilyen ?De csak akkor van ha elindulok sétálni!!Ugye nem lehet nagy baj?Nagyon félek!!!
2009. máj. 23. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
ha nagyon félsz hivd fel a dokidat és mondd el mi a gond! ha megvizsgál te is megnyugodsz majd!
2009. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Ez normális. A méh mint simaizom-szerv állandó "munkában van", rendszeresen összehúzódik és elernyed - éppúgy, mint szervezetünk más helyén lévő simaizmokból álló, üreges szerveink: az epehólyag, a belek, a gyomor, a húgyhólyag és persze, amit legjobban ismerünk: a szív. A különböző szerveink nem azonos gyakorisággal (frekvenciával) húzódnak össze. A szív percenként 60-90-szer, a belek 10-12 másodpercenként, a többiek "szükség szerint" - bár folyamatosan kisebb összehúzódásokat mindig tapasztalhatunk ezeken a szerveken is. A méh a terhesség kezdetétől éppúgy mutat rendszeres összehúzódásokat, mint nem terhesen. Ezek a méhösszehúzódások, a terhességben semmilyen bajt nem okoznak, de az odafigyelő - és ma már igen élesen figyelünk - gyakran észleli és ijesztőnek, veszélyesnek találja őket (hiszen ez is az eredeti funkciója - figyelmeztetni a veszélyre)Természetes az is, hogy a 28. hét után egyre gyakrabban és egyre erősebben érzünk összehúzódásokat. Ha ilyenkor megtapintjuk a méhet, keménynek érezzük - ezek a közismert "keményedések", melyek, ha nem gyakoriak és nem fájdalmasak, teljesen ártalmatlanok. Mi az, hogy nem gyakori? A normális összehúzódási gyakoriság a 25-28. héttől kezdve óránként egy-három "keményedés", de ez lehet úgy is, hogy órákig nem érezzük (pl. mert nem figyelünk oda, munka közben) és aztán egy óra alatt több is van. Közös jellemzőjük, hogy nem fájdalmasak, és hol rövidek (beleszúr), hol pedig viszonylag hosszabb ideig tartanak. Ezeket a kontrakciókat mérni is lehet, konstruáltak olyan eszközt, amit akár haza is vihetünk és folyamatosan nézhetjük vele ezeket a keményedéseket. A gép feljegyzi az adatokat és orvos elemezheti azokat, ha nem tudjuk eldönteni, mi a kóros.


Ez egy részlet az orvosom cikkéből. A teljes cikket itt találod, megéri elolvasni:


[link]

2009. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!