Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hétben járok és annyira...

33 hétben járok és annyira rugdos a picim hogy pukkadozásokat hallok a pocimból. Másnak is?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én még nem tapasztaltam ilyet,bár még csak a 31. hétnél járunk. Viszont olvastam már itt ilyen kérdést,hogy mi lehet az a pukkanó hang a pocijából...ugyhogy más is van igy. :)
2009. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szintén 33 hetes vagyok, és hangok nincsenek, bár kisebb földrengés szerű rúgások, és igencsak fájdalmas keresztbe fekvések, mocorgások, (teljes berendezés átrendezése..., mintha csomókat kötne a beleimre) foyamatosan történnek.

De rákerestem az interneten, és úgy tűnik, ha nem is gyakori, de néhány terhes mamával van ilyen. Van aki arra tippelt, hogy a baba ízületei lehetnek (valakinek a védőnője is ezt írta),ahogy ropognak, mint amikor az embernek meg megroppan az ujja, vagy csuklója, stb., mások az írták, akkor érzik, ha a hasfalat megrúgja, megint más szerint a magzatvizes burok csúszik ide-oda. Mindenesetre úgy tűnik, semmi bajt nem jelent, bár nem gyakori, de nem vagy egyedül :)

Egy kalappal a szüléshez!

2009. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kattogós hasú!

Már betöltöttük a 36. hetünket, és már teljesen egyértelmű a kattanás, akkor amikor kinyújtja a kis lábait. Tutira az ízületei. Szegénykém...

Egy kismama írta, hogy az ő babája is kattogott szülés után is, mindenki más kinevet, ha mesélem :) Még az orvos is.

Pedig a férjem is hallotta, és őszerinte is térd-kattanás hangú.

Szóval lehet, hogy neked is a baba térde ropog! :)

2009. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pár napja kérdeztem rá ugyan erre. A 36. hétben járok, 2-3 hete hallom én is erőteljes rugdosáskor, főleg a köldököm környékéről- olyan kattogó, ízületroppanáshoz hasonló hang. Igazából se nem fáj, se nem okoz gondot, csak furi, mert az előző terhességemnél nem volt ilyen. A babám is jól van, szépen növöget, úgyhogy nem aggódom.

Kitartást és könnyű szülést 36hetes km

2009. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!