Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számoljam a magzatmozgást?

Hogy számoljam a magzatmozgást?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy 10X "kell" egy nap érezni legalább. De 10 alkalommal, vagy egy nap összesen 10 rúgást, bökdösést? Van, hogy már reggel (vegyük ezt egy alkalomnak) érzek 10 vagy több rúgást.

31 hetes vagyok, nem mondta még a védőnőm, hogy számoljam, csak kíváncsi lennék rá.

Remélem, érthető a kérdés, jobban nem sikerült megfogalmaznom. Köszi előre is a válaszokat!


2008. márc. 30. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
1 rúgás egy 1 mozgásnak számít.A 10 alakolm azért nem jó számolás,mert van hogy egy nap 3-4 alkalommal érzem csak a mozgást,de akkor aztán darabonként megvan a 10-15.
2008. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is így vagyok, hogy érzem néhányszor és akkor tovább, többször.
2008. márc. 30. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy 10szer kell jelentkeznie egy nap. Tehát ha egyszer rúg, akkor az csak akkor egy alkalom, ha utána hosszabb szünet következik. Ha a mozgások között szünet van és újra jelentkezik -egy kis szundi után- az a második alkalom.
2008. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem jelentkezik mindig 10X. Ma pl. kifejezetten lusta. De amikor felvan, akkor egy fél órán keresztül is mocorog, rugdos. Úgy látom, akkor ebben is mindenkinek mást mondanak...
2008. márc. 30. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira eltérőek a babák, hogy szerintem nagy hülyeség, hogy az ember számolja.... Akkor csak aggódik. A lényeg, hogy ami kialakult rendszer, az meglegyen kb. mindennap. Tehát Te tudod, hogy naponta kb. mikor aktív a babád és ha ezt nézed és rendben, akkor nem kell külön számlálni. :)
2008. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még nem is hallottam erről.nekem azt mondta a dokim az a jó ha minden nap érzem,de van,hogy aktívabb és van,hogy nem.ez attól is van,hogy fáradtabb.nekem is jelentkezik minden nap,de a doki azt is mondta sokszor olyankor is mozog amikor mi is és ezért nem is érezzük.Szval szerintem ezzel csak hergeled magadat ha számolgatod,mert a babák is olyanok mint mi.Vannak aktívabb és lustibb napjaik.Az a jó sztem ha minden nap rzed és akkor van gond ha nem érzed már vagy két napja.25hetes kismami
2008. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2008. márc. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!