Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írnátok tapasztalatokat a...

Tímea1987 kérdése:

Írnátok tapasztalatokat a helyi érzéstelenítéssel torténo császárvágásról? Esetleg akinek volt mindkét fajta altatásos és úgy hogy ébren volt.

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ébren lettem volna(pedig nem akartam),de nem hatott az érzéstelenítő. Éreztem,hogy zsibbad a lábam térdig,de nem lettem ,,érzéketlen" a műtéti területen még 10 perc múlva sem,ezért jött az altató gáz. Az orvos szikével a kezében toporgott már türelmetlenül. Örültem az altatásnak,mert nem akartam ébren lenni mikor szétvágják a hasam. elég volt az ébredés után sokk,amit a nagy sebtapasz látványa okozott
2011. dec. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

én spinális érzéstelenitéssel szültem császárral.

először egy szurit kaptam a területre ahová a nagy szuri jött, ezt éreztem de kb szunyogcsipés. aztén jött az injekció a gerincbe, ezt már az előzőnek köszönhetően egyáltalán nem éreztem. aztán nagyon hamar kb mell alattól semmit nem éreztem, lábam nem tudtam mozgatni semmi...mintha onnantól nem lettem volna. szépen elvégezték gyorsan a műtétet. semmi pénzért nem szültem volna altatásban(hacsak nem muszáj)hiszen akkor nem hallhattam volna a kicsi első felsirását, nem láthattam volna ugy ahogy megszületett stb. azért ez még a sajnálatos császár ellenére(nagyon szerettem volna rendesen szülni,de nem jött össze) is csodálatos dolog volt...műtét után intenziv. a lábamat először kb 3ora mulva kezdtem érezni s talán centire megemelni, d emintha mázsás suly lett volna rajta, aztán lassan minden a régi lett.most ujra babát várok, bizom h talán összejön természetesen, de ha nem akkor ujra ez vár rám(is)

:)

2011. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom. és mi a kulonbség a spinális meg az epidurális kozott?nekem az elso császár altatással volt, de most a másodikat szeretném úgy hogy ébren legyek. Kedves utolso válaszolo tehát abszolút semmit sem éreztél amikor császároztak?
2011. dec. 28. 10:13
 4/7 A kérdező kommentje:
és amúgy most hányadik hétben jársz kedves utolsó?én 30 hetes vagyok.
2011. dec. 28. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt altatásos és érzéstelenítéses is, spinálissal.

Az első érzéstelenítéssel volt, igazából semmire sem emlékszem, mert sürgősségi volt és sokkot kaptam.

A 2. altatásos volt.

A 3. programozott volt, érzéstelenítéssel. Ez nagyon szép emlék maradt. Volt időm lelkileg felkészülni. A műtét nem fáj, de érezni nyomást, húzást, rángatást. A legkellemetlenebb az volt, amikor kivették a babát. Nem fájt, de éreztem. A vágást, varrást nem éreztem, pedig nekem ez sokáig tartott, mert az előzőket kivágták.

2011. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy szúrást éreztem, kb. fél perc alatt beadták a spinálist. utána meg öt perc alatt kikapták a babát, és még fél óráig engem kaszaboltak-összevarrtak.

Második terhességnél már 20 perc, volt mire kivették a babát és majdnem másfél óráig tartott a többi, mert összenövések keletkeztek az előző császár miatt. (Ezért is kellene nyugton maradni az első 6 hétben, nem a házimunkával foglalkozni, mert így is megbosszulhatja magát.)

Testsúly alapján adják az érzéstelenítőt, nem baj, ha többet mondasz, így műtét végére ki is megy, de akkor meg adnak másikat, nem fog fájni.

Fájdalmat amúgy sem éreztem, csak a cibálást, kicsit kellemetlen. Nagyon untam amúgy, hogy mikor végeznek már, amikor meg becsuktam a szememet, akkor rögtön ugrottak, hogy csak nem rosszul vagyok? Ja, hánytam is közben, annak nem örültek. Mivel mindkétszer vajúdás után császároztak, nekem még pozitív is volt, hogy felvágtak, és utána is gyors volt a felépülés. Szerintem ne aggódj, bár nagy hasi műtét, pont annyira veszélyes, mint a hüvelyi szülés. Ja, és mikor kiment az érzéstelenítő, kellemetlen volt, mert sokáig remegtem utána.

2011. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!

8.22es vagyok ismét.

a spinális és epiduráláis közt az a külömbség h a gerincvelőt körülvevő más rétegbe adják az érzéstelenitőt. epidurális tére, vagy egyel beljebb a spinálisba. ha valakinek már szurtak epidurális érzéstelenitést mert pl természetes uton megprobált szülni s mégsem jött össze, akkor persze nem szurnak ujat, hanem megnövelik az adagot annyira h ugyanazt a hatást érjék el mint spinálisnál. programozott császárnál vagy akinek nem volt elötte epi szurva már egyből spinális lesz. szoval végülis ugyanaz a gerincszuri, csak más rétegbe,de ebből semmit nem veszel észre.:)

én az ég világon semmit nem éreztem.semmit...sőt, ugye elérzékenyültem a kisfiam megpillantása után, s orrot szerettem volna fujni, de olyan fura volt, nem tudtam erőt kifejteni, mert mintha a rekeszizmommal nem tudtam volna préselni a levegőt. tényleg totál semmi mell alattól kb.vagy inkább mell-köldök közöttől. nem kell tőle tartani egyáltalán.nekem abszolut pozitiv élmény maradt. inkább utána a felépülés, fájdalom volt amire nem szivesen emlékszem, de hát a fiam mindenért kárpotolt természetesen:) én most 31hetes vagyok, szombaton töltöm a 32t:) szoval majdnem egyidősek vagyunk:)) nagyon szeretnék természetesen szülni, a dokim azt mondta h kizártnak nem kizárt, de nem tud előre semmit mondani, majd az akkori körülmények döntenek, persze mivel viszonyalg kicsi 21hó lesz a korkülömbség, igy elég esélyes egy ujabb császár...de mindegy, lényeg h a baba épségben megérkezzen, más nem számit:)

2011. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!