Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Down-szűrésért mennyit kell...

A Down-szűrésért mennyit kell fizetni és miből áll ez a vizsgálat? Hány hetes korban szokták csinálni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha maszek dokihoz jársz akkor a terhesgondozás dijját kell fizetni!Ha nem akkor szerintem az SZTK ban nem kell fizetni.

Az első down szűrést a 12.heti U.H. csinálják a tarkó redő méréssel,aztán később a 16. hét körül az AFP vel is ezt szűrik+ a nyitott gerincet!Ne izgulj a down miatt mert a magyar átlag nagyon jó: 15 ezerből egy down kóros manó születik!


19+3 ikres kismama

2009. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van ingyenes és van fizetős,lehet már 12 hetesen is az azt hiszem fizetős,de nekem 15 hetesen csinálták az volt az ingyenes.Szerintem nyugodtan csináltasd meg az ingyenest és ha valami gond lenne csak abba az esetbe csináltas egy fizetőset! Boldog baby várást.23 km
2009. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat.
2009. máj. 19. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az UH-ra gondolsz, amit a 12-13. héten csinálnak, az az SZTK-ban, ill. a kórházban ingyenes, magándokinál gondolom a szokásos díj.

Ilyenkor csak UH van, ahol lemérik a nyaki redő vastagságát és alaposan megnézik a babát.

Ha a kombinált tesztre gondolsz, ami vérvételt jelent, amivel megnézik, mekkora az esély a Down-kórra és egyéb rendellenességekre, azt kórháza válogatja. Nálunk ingyenes, de van ahol fizetni kell érte.

13+2 hetes

2009. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9000.- ért csinálták.
2009. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!